اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 23 حمل , 1397

زوماکانوف: به خاطر ثبات منطقه صلح در افغانستان یک نیاز جدی است

به گزارش افغان خبر،
در دیدار محمد حنیف اتمر با مقام‌های قزاقستانی، آن کشور اعلام کرده‌است که از پالیسی افغانستان در راستای صلح و امنیت پشتی‌بانی می‌کند.
محمد حنیف اتمر که یک‌روز پیش در راس یک هیئت ارشد دولتی به قزاقستان رفت، روز گذشته با زوماکانوف ولادیمیر زینولوویچ، معاون ویژۀ رییس جمهور قزاقستان و سکرتر شورای امنیت ملی آن کشور گفت‌گو کرد.
در این دیدار سکرتر شورای امنیت ملی قزاقستان گفته‌است که افغانستان در سیاست خارجی قزاقستان جای‌گاه خاصی دارد و صلح ثبات افغانستان به خاطر ثبات منطقه یک نیاز جدی است.
در خبرنامه‌یی که از سوی دفتر شورای امنیت ملی به نشر رسیده گفته شده که آقای زوماکانوف برای مبارزه در برابر هراس‌افگنی به شکل اجماع منطقه‌یی تاکید کرده و راه‌کارهای مشترک منطقه‌یی را در برابر تروریزم راه مناسب عنوان نموده‌است.
او گفته‌است که قزاقستان در نشست‌های شورای امنیت سازمان ملل از روند صلح افغانستان دفاع خواهد کرد و از عضویت افغانستان در سازمان هم‌کاری‌های شانگهای نیز حمایت خواهد نمود.
در این دیدار مشاور امنیت ملی افغانستان نیز گفته‌است که محور اصلی گفت‌گوهای هیئت افغان صلح و امنیت است که در تامین این دو اصل هم‌کاری‌های اقتصادی نقش مهم دارد.
آقای اتمر با گفتن این‌که گروه‌های تروریستی از راه قاچاق مواد مخدر پول و اسلحه خریداری می‌کنند، به جلوگیری از قاچاق مواد مخدر در منطقه تاکید نموده‌است.

(Visited 17 times, 1 visits today)
مشاهده در منبع اصلی