اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 9 حمل , 1397

یوناما: در شش ماه گذشته بیش از ۱۶۶۰ غیرنظامی افغان کشته شد

به گزارش افغان خبر،
در شش ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی، یک‌هزار و ۶۶۲ فرد ملکی افغان در جریان منازعات مسلحانه، حملات انفجاری و انتحاری جان باخته و سه‌هزار و ۵۸۱ تن دیگر زخم برداشته اند.
این در حالی است که در شش ماه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی، یک‌هزار و ۶۰۱ فرد ملکی در افغانستان در جریان نبرد‌های مسلحانه و جنگ کشته و سه‌هزار و ۵۶۵ غیرنظامی دیگر زخمی شده بودند.
دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما)، روز دوشنبه، گزارش شش ماهۀ خود را در مورد کشته و زخمی‌شدن افراد ملکی در جریان حملات مسلحانه، انفجارها و حملات انتحاری نشر کرد که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، تعداد کشته‌ها دو فیصد افزایش و شمار زخمیان یک درصد کاهش را نشان می‌دهد.
در این گزارش آمده است "بر اساس آمار دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان ( یوناما)، مرگ یک‌هزار و ۶۶۲ فرد ملکی از اول جنوری الی ۳۰ جون تأیید گردیده است که رقمِ متذکره در مقایسه عین مدتِ سال گذشته در حدود دو فیصد افزایش را نشان می‌دهد. تعداد افراد ملکی که که از ناحیه نبردهای مسلحانه زخمی شده اند به سه‌هزار و ۵۸۱ تن رسیده که در مقایسۀ مدت مشابه در سال گذشته یک فیصدکاهش را نشان می‌دهد".

(Visited 11 times, 1 visits today)
مشاهده در منبع اصلی