اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 28 جوزا , 1397

قدیر: داعش در ننگرهار به گونۀ تکتیکی در حال پیش رفت است

به گزارش افغان خبر،
در حالی که وزارت دفاع ملی اعلام کرد ساحۀ استراتیژیک توره‌بوره در ولایت ننگرهار از وجود گروه داعش پاک‌سازی شده، ظاهر قدیر معاون پیشین مجلس نماینده‌گان و نمایندۀ مردم ننگرهار در این مجلس این ادعا را نادرست می‌داند.
حاجی ظاهر قدر امروز در نشست عمومی مجلس گفت که پیش‌رفت گروه داعش به گونۀ بسیار تکتیکی جریان دارد، به مطبوعات وقت داده نمی‌شود آن را پوشش دهند و داعش در حال گرفتن ساحات است.
آقای قدیر گفت که وزیر دفاع و فرمان‌دۀ قول اردو می‌گویند توره بوره را تصفیه کردند، دونیم هزار نیرو را برده‌اند هیچ پیش رویی نکرده‌اند و دروغ می‌گویند.
او از رییس جمهور و رهبری نهادهای امنیتی خواست تا در زمینۀ سرکوب گروه داعش اقدام کنند و اظهار داشت که اگر چنین اقدامی صورت نگیرد، تظاهرات و حرکت‌های مدنی را آغاز نموده شاه‌راه کابل- جلال‌آباد را بسته خواهند کرد.
این در حالی‌ست که حکومت چند هفته پیش اعلام داشت که نیروهای امنیتی ساحۀ توره‌بوره را به گونۀ کامل از وجود گروه دولت اسلامی یا داعش پاک‌سازی کرده‌اند.
به دنبال آن که گروه داعش با طالبان درگیر شده توره‌بوره را در ولسوالی پچیراگام به تصرف در آورد، نیروهای امنیتی به آن‌جا فرستاده شدند و وزارت دفاع پاک‌سازی دوبارۀ آن را اعلام نمود.
هرچند برخی از نماینده‌گان دیگر ننگرهار هم پیش از این گرفتن دوبارۀ توره بوره از گروه داعش را تایید کرده بودند.

مشاهده در منبع اصلی