اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 23 جوزا , 1397

غنی: پول های کمک شده برای برگزاری انتخابات از سوی جامعه جهانی نظارت گردد

به گزارش افغان خبر،
محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان از جامعه جهانی خواست تا از کمک‎‌های‌شان که در برگزاری انتخابات پرداخت کرده‌اند، نظارت جدی نمایند.
به اساس یک خبرنامه‌یی ارگ ریاست جمهوری، آقای غنی در دیدار با اعضای کمیسیون‌های انتخاباتی و نماینده‌گان کشورهای کمک‌کننده در ارگ ریاست جمهوری یک بار دیگر روی برگزاری انتخابات در زمان تعین‌شدۀ آن تاکید کرد و افزود که جامعه جهانی باید از کمک‌های‌شان در عرصه برگزاری انتخابات نظارت کند.
رییس جمهور کشور گفت که کمک‌های جامعه جهانی درراستای برگزاری انتخابات، از پروسه‌های قبول شدۀ تدارکاتی عبور می‌‎نماید و به کمیسیون مستقل انتخابات دستور داد تا این کمک‌ها به شکل شفاف آن به مصرف برسند.
او در مورد استخدام کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات گفت که باید تقرری‌های کارمندان این نهاد با شفافیت و به گونۀ واضح انجام گردد.
وی با توجه به کمک‌های مالی جامعه جهانی در عرصۀ برگزاری انتخابات گفت که هدف اصلی ما برگزاری انتخابات شفاف می‌باشد و کمیسیون مستقل انتخابات در رابطه به تقویم انتخاباتی، دارای صلاحیت و تصمیم‌گیری مستقل می‌باشد.
در عین حال نجیب‌الله احمدزی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات در این جلسه گفت که استفاده تکنالوژی روز از اولویت کاری ماست.
آقای احمدزی افزود که به هیچ کشور اجازه نخواهد داد تا در انتخابات دخالت نماید و اطمینان داد که انتخابات با شفافیت برگزار می‌شود.
این درحالی‌ست که روز گذشته جریان سیاسی موسوم به محور مردم افغانستان نیز تاکید برگزاری انتخابات در وقت معین آن کرده بود و افزوده بود که برگزاری انتخابات شفاف، خط قرمز این جریان سیاسی خواهد بود.

مشاهده در منبع اصلی