اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 7 جوزا , 1397

رییس‌جمهور: هدف اصلی برگزاری انتخابات شفاف است

به گزارش افغان خبر،

اطلاعات روز: رییس‎جمهوری غنی امروز (یک‌شنبه، ۲۵ سرطان) نشستی را به‌منظور بحث روی مسایل انتخابات آینده با حضور شماری از مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات و نمایندگان کشورهای کمک‌کننده در ارگ برگزار کرد.
براساس خبرنامه‌ی ارگ ریاست‌جمهوری، آقای غنی گفته است که هدف اصلی ما برگزاری انتخابات شفاف می‌باشد و کمیسیون مستقل انتخابات در رابطه به تقویم انتخاباتی، دارای صلاحیت و تصمیم‌گیری مستقل است.
غنی افزوده مشکلات و موانع برای برگزاری انتخابات بررسی می‌شود تا در هماهنگی با شرکای بین‌المللی، اقدامات عملی و همه‌جانبه روی‌دست گرفته ‌شود.
نجیب‌الله احمدزی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات ضمن ارائه معلومات در مورد اقدامات ‌کمیسیون برای برگزاری انتخابات گفته است که در انتخابات پیش‌رو از تکنالوژی روز استفاده می‌شود.
آقای احمدزی با اشاره به ‌اینکه به هیچ‌ کشور اجازه دخالت در انتخابات را نخواهد داد، گفته که تلاش می‌شود انتخابات با شفافیت برگزار شود و برای همه‌ی مردم قابل قبول باشد.
در خبرنامه‌ی ارگ آمده که برخی نمایندگان کشورهای کمک‌کننده در صحبت‌های‌شان، از اعلام تقویم برگزاری انتخابات استقبال کردند و برهمکاری‌های‌شان دراین راستا اطمینان دادند. آن‌ها بر برگزاری انتخابات شفاف و به موقع نیز تأکید کردند.
عبدالله عبدالله، رییس اجراییه نیز طی‌ صحبتی، تصمیم برای برگزاری انتخابات را جدی‌ دانسته و گفته که ما مطابق به‌تقویم انتخابات به‌پیش می‌رویم و انتظار داریم که همکاران بین‌المللی ما، تعهدات شان را گسترش بخشند.

مشاهده در منبع اصلی