اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 1 حمل , 1397

پرچاوی های برق بازهم شهروندان کابل را می آزارد

به گزارش افغان خبر،
کابل /باختر/25 سرطان
شماری از شهروندان کابل از پرچاوی های برق منازل و محلات کار شان شاکی اند .
آنان از ریاست برشنا موسسه انتقاد میکنند و میگویند درفصل گرما نیاز شهروندان از هر زمان دیگر به انرژی برق بیشتر شده است باید ریاست برشنا  به تامین برق در شهر بپردازند .
فهیمه یک شهروند کابل به آژانس باختر گفت که مسولان شرکت برشنا باید در تامین برق تلاش کنند .
عبدالمالک باشنده کارته نو گفت که روال زندگی شهری همه با برق گره خورده است و کمبود انرژی برق سبب میشود تا  باشنده های این ساحه با مشکلات کم آبی مواجه شوند .
از سوی دیگر شماری زیاد از باشنده های مکروریان ها نیز با کمبود آب مواجه شده اند و مسولان امور تدویر مراقبت مکروریان ها کمبود انرژی برق را علت مشکل هزاران خانواده در این ساحات بیان کردند .
به همین گمین گونه شماری زیاد شهروندان کابل در تماس با آژانس باختر گفته اند که کمبود برق در حالتی که هوا رو به گرمی است کهنسالان و کودکان شان را دچار مشکلات ساخته است .
این شهروندان مدعی اند که مسولان شرکت برشنا موسسه به مسولیت های شان نمی پردازند و باید در زمینه رفع مشکل کمبود برق بذل مساعی به خرچ دهند در غیر آن تراکم نفوس در پایتخت از یک سو کمبود برق از جانب دیگر سبب بروز امراض ساری نیز میشود زیرا همه اصناف و شماری از  خانواده برای تنویز و سایر نیازمندی های شان به استفاده جنراتورها می پردازند که این امر سبب آلودگی بیشتر محیط زیست و امراض طرق تنفسی  میگردد .
خبرنگار آژانس باختر این معضل را با توحیدی سخنگوی شرکت برشنا موسسه در میان گذاشت او گفت که در منطقه نا امن قندهاری ها در ولایت کندز لین برق تاجکستان قطع گردیده است و فعلاً از 300 میگاوات برق 150 میگاوات برق در کابل جریان دارد .
وی بیان داشت اگر نیروهای امنیتی اجازه بدهند آماده هستند که در مدت هشت ساعت برق شهر کابل را به حالت عادی برگردانند .
در پیوند به این موضوع محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی به خبرنگار آژانس باختر گفت: در جای که جان مردم و نیروهای دفاعی در خطر باشد باید از شتاب زدگی دوری کرد فعالیت ما ادامه دارد و ما مسوول جان مردم و کارمندان شرکت برشنا هستیم .
وی بیان داست که با آماده شدن وضعیت ممکن یک یا دو ساعت بعد  این فرصت مساعد گردد . ختم/نازیلا

(Visited 9 times, 1 visits today)
مشاهده در منبع اصلی