اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 28 حوت , 1396

بازگشت دوباره مخالفین مسلح به چمتال ولایت بلخ

به گزارش افغان خبر،

مخالفین مسلح، تمامی مناطق ولسوالی چمتال ولایت بلخ را که چندی پیش از سوی نیروهای امنیتی پاکسازی شده بود، دوباره بدست آوردند.

به نقل از پژواک، نصرت الله جمشیدی، معاون مطبوعاتی قول اردوی شاهین در زون شمال، درخصوص نتایج عملیات پاکسازی ولسوالی چمتال مدعی شده بود که در عملیات نیروهای امنیتی، مناطق تحت نفوذ مخالفین مسلح پاکسازی شده اند و 61 مخالف مسلح کشته شده اند.

این درحالی است که روز شنبه 24 سرطان 96، ده ها باشنده ولسوالی چمتال که به مزارشریف آمده بودند، گفتند که عملیات راه اندازی شده بی نتیجه بوده است و افزون بر خسارات ناشی از عملیات مذکور و بیجا شدن مردم، همه مناطق تصفیه شده دولت، دوباره بدست مخالفین مسلح افتاده است.

گفتنی است که نيروهاى امنيتى، 15 روز پيش عليه مخالفين مسلح در ولسوالی چمتال، عملياتی را راه اندازى کردند که حدود 11 روز ادامه يافت؛ در این میان حدود 1800 خانواده مجبور به ترک خانه هایشان شدند و افزون برآن بسیاری از منابع گندم مردم و منازل مسکونی نیز بر اثر اصابت هاوان از بین رفتند.

شيرجان درانى سخنگوى قوماندانى امنيه بلخ گفته است که نیروهای امنیتی در صدد شناسایی مسیرهایی هستند که طالبان هنگام عملیات ها از آنجا فرار کرده اند و بزودی عملیات بزرگی در این ولسوالی راه اندازی خواهد شد که مخالفان مسلح راه فرار نداشته باشند.

کد (26)

(Visited 21 times, 1 visits today)
مشاهده در منبع اصلی