اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 27 حوت , 1396

۲۵ کودک از مسیر مراکز تروریستی به خانه‌های‌شان بازگردانده شدند

به گزارش افغان خبر،

اطلاعات روز: پولیس ولایت غزنی ۲۵ کودک خردسال را که قرار بود برای فراگیری آموزش‌های اعمال تروریستی و انتحاری به کویته پاکستان انتقال داده شوند، از نزد آدم‌ربایان آزاد و به خانواده‌های شان باز گرداند.
وزارت داخله ضمن تایید رسیدن این کودکان نزد خانواده‌های شان، در خبرنامه‌یی نوشته است، در پیوند به این رویداد دو آدم‌ربا و دو راننده بازداشت شده‌اند. پولیس غزنی به تاریخ ۱۹ سرطان این کودکان را در ولسوالی قره‌باغ غزنی از چنگ آدم‌ربایان نجات دادند.
براساس خبرنامه‌ی وزارت داخله، پولیس غزنی گفته که این کودکان اکثراً یتیم و از خانواده‌های فقیر اند و به پولیس گفته‌اند که با نیرنگ و فریب وادار به بیرون شدن از کشور می‌شدند.
آدم‌ربایان کودکان را از ولسوالی‌های ده‌یک، مقر و اندر جمع‌آوری کرده و به آنان گفته بودند که در مدارس دینی کویته پاکستان دروس دینی را فراخواهند گرفت.
شانس با این کودکان یار بوده و پولیس موفق می‌شود، آنان از تروریست و انتحاری شدن نجات دهد. پولیس گفته که این کودکان در همکاری مردم با پولیس از چنگ آدم‌ربایان نجات یافتند.
وزارت داخله می‌گوید گروه‌های تروریستی و سایر باندهای جنایت‌کار به انواع مختلف از کودکان سوء استفاده کرده و زمینه‌ی جذب آنان به باندهای جنایت‌کار و تروریستی را فراهم می‌سازند.
وزارت داخله می‌افزاید، فعالیت نیروهای پولیس و به‌ویژه همکاری مردم با این نیروها، می‌تواند نقش عمده‌یی در کاهش جرایم و جلوگیری از سوء استفاده کودکان بازی می‌نماید.
همچنان این وزارت از خانواده‌ها خواسته که متوجه کودکان شان باشند و اجازه ندهند که افراد مشکوک زیر عنوان‌های مختلف کودکان آنان را اغفال کرده و در جهت اهداف جنایت‌کارانه شان استفاده کنند.

(Visited 9 times, 1 visits today)
مشاهده در منبع اصلی