اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 29 حوت , 1396

تدابیرشدید امنیتی برای مهاررویداد های هراس افگنی وجنایی در ننگرهار

به گزارش افغان خبر،
شهرجلال آباد 24 سرطان باختر
تدابیرشدید امنیتی برای مهار رویداد های احتمالی هراس افگنی و جنایی در ننگرهار روی دست گرفته شده است.
مقام های محلی می گویند که این تدابیربرای جلوگیری از رفت و آمد موتر وموترسایکل های بدون سند ، شیشه سیاه ونیز جمع آوری جنگ افزار ازنزد افراد تفنگ دار غیرمسوول اتخاذ  شده است.
این تصمیم ازسوی شورای نظامی ننگرهار گرفته شده است.
عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به آژانس باخترگفت که درجریان این برنامه یک صدو سی وپنج موتر سایکل بدون سند جمع آوری شده است و همچنان شیشه های سیاه ده ها موتر پاک شده است و راننده های آن جریمه نقدی شده اند.
مقامات محلی ننگرهار می گویند که هراس افگنان بیشتر از موتر وموتر سایکل های بدون سند در حمله های هراس افگنانه ازجمله بمب گذاری ، حمله های انتحاری و نیز عملیات های تهاجمی شان استفاده می کنند.
به باور این مقامات ، منع رفت و آمد موتر وموترسایکل های بدون سند باعث کاهش حمله های هراس افگنانه می شود.
با این حال طالبان درجریان چند سال اخیر بارها به وضع قیود بررفت و آمد موتر و موتر سایکل های بدون سند درننگرهار واکنش تند نشان داده اند.
باری این گروه درواکنش به این تحریم ها اجازه تطبیق واکسین ضد فلج کودکان در برخی نقاط این ولایت شرقی را ندادند.
با این حال گفته می شود اجازه ندادن به رفت  وآمد موتر و موترسایکل های بدون سند در ننگرهار دست طالبان و داعشیان برای شکل دهی بیشترین رویداد های هراس افگنانه را بسته است.
مقامات محلی ننگرهار می گویند که همچنان به جمع آوری موتر وموتر سایکل ها در ننگرهار و نیز پاککاری شیشه های سیاه موتر ها برای کاهش میزان فعالیت های هراس افگنانه و جینایی دراین ولایت شرقی می پردازند.ختم/ابوی

(Visited 9 times, 1 visits today)
مشاهده در منبع اصلی