اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 20 قوس , 1397

کاش عبدالله هنرمند “ستاره افغان”

به گزارش افغان خبر،

Haroon Amirzada

کاش عبدالله هنرمند "ستاره افغان" بود نه یک سیاست مدار سنگ دل

داکتر عبدالله دنیای خود را دارد. او عاشق خود است. او سوپر ستار دنیای خود است.‌سیاست برای او بازیچه ای برای خوش گذرانی، مود و فشن، ضیافت، تشریفات و بزم و هنر نمایی است. او غم هیچ چیز را ندارد. کشور در جهنم می سوزد اما او غرق در دنیای خوش گذرانی است. او خوش دارد لباسهای پر زرق و برق و رنگارنگ فیلمی بپوشد. از او توصیف کنند. با او عکس های فیسبوکی و تلویزیونی بگیرند.
او در هر سفرش در جهنم جنگ، فقر و بی عدالتی در ولایات مختلف برای خود محفل بزم، تفریح و سرگرمی ترتیب می کند. اشک یتیمان، شکم گرسنه فقرا ، بی عدالتی ها و داستانهای تراژیک مردم برای او مثل داستانهای فلم های هالیووداست و ارزش اشک ریختن و یا غم شریکی ندارد.
کاش جان کری بجای ۵۰ فیصد شریک قدرت با اشرف غنی بیمار روانی برای او ۵۰ فیصد نقش در فلم های هالیوود می داد.
کاش استاد عطا محمد نور بجای مصارف گزاف بر سر او بحیث سیاستمدار در هر انتخابات او را بحیث هنرمند در ستاره افغان به آریانا سعید معرفی می کرد تا با هنر نمایی هایش هنر و موسیقی افغانستان رشد بیشتر می کرد.
به باورم عبدالله به بامیان برای شنیدن و کمک عملی به مردم فقیر بامیان نرفته است. زیرا او این چنین وعده های میان تهی زیاد در هر ولایت داده است.
درد عبدالله درد مردم نیست.درد عبدالله هنرنمایی، عشرت و خوش گذرانی است. او از محافل گوناگون بزم و خوشگذرانی کنار دریای پنجشیر خسته شده است، او از آب و هوای دلنشین بند امیر لذت می برد. اما سالها در انتظار لذت از عجایب طبیعی و تاریخی بامیان بود.
یکی از مشاوران ارشد عبدالله روزی برایم گفت که فریاد مردم به آسمان رسیده است و هزاران نفر از عبدالله می خواهند که دست بکار شود، گوشه گیری و بی تفاوتی را کنار بگذارد. او نماینده و امید میلیونها انسان است. وقتی این خواستهای برحق مردم را با عبدالله مطرح می کنیم، او اصلا نمی شنود یک وعده میان تهی می دهد و یا مردم را پشت نخود سیاه روان می کند. وقتی بیشتر پافشاری می‌کنیم که داکتر صاحب به لحاظ خدا از صبر ایوبی خویش بیرون شوید. پاسخ او اینست :
" غم و مشکلات این مردم تمامی ندارد، امروز حوصله شنیدن این حرفها را ندارم. یک آهنگ شاد بمان که غم ما دیگر شود."
عبدالله مرموز ، سنگدل و عیاش تا چه وقت از جهنم افغانستان برای خود عشرتسرا در کاخ سپیدار می سازد؟

مشاهده در منبع اصلی