اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 22 جوزا , 1397

روند برداشتن موانع از جاده‌های کابل پس از توقف یک هفته‌یی دوباره آغاز شد

به گزارش افغان خبر،

اطلاعات روز: شهرداری کابل روند برداشتن موانع سمنتی از جاده‌های کابل را پس از توقف یک هفته‌یی دوباره آغاز کرد.
عبدالله حبیب‌زی، سرپرست شهرداری کابل می‌گوید که این اداره براساس تقسیم اوقات و برنامه عملیاتی برداشتن موانع را دوباره امروز (شنبه، ۲۴ سرطان) از مقابل دانشگاه باختر آغاز کرد. همچنان به گفته‌ی او، کار برداشتن موانع مقابل خانه‌ی فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه در ناحیه دوم نیز جریان دارد.
آقای حبیب‌زی در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود نوشته، قرار است این برنامه در تمام نقاط از قبل تعیین شده اجرا و جاده‌های مسدود شده، بر روی عابران باز گردد.
روند برداشتن موانع از جاده‌های شهر کابل که در اوایل ماه سرطان براساس فیصله کابینه آغاز شد، هفته‌ی گذشته متوقف شد که شهرداری کابل می‌گوید یک وقفه ایجاد شد و دوباره با جدیت بیشتر و منسجمتر آغاز شده است.
آقای حبیب‌زی می‌گوید در جریان این وقفه هماهنگی بیشتر صورت گرفته است.
شهرداری کابل نبود وسایط کاری را دلیل توقف این روند خوانده بود، اما اکنون آقای حبیب‌زی می‌گوید برنامه کاری توسط اعضای کمیسیون ترتیب شده و مشکلات تدارکاتی و وسایط مورد ضرور، حل شده است.
همچنان به گفته‌ی حبیب‌زی، به افرادی که جاده‌ها را مسدود کرده‌اند اطلاع داده می‌شود تا به‌صورت داوطلبانه موانع را بردارند.
براساس برنامه طرح شده‌ی شهرداری کابل، در مرحله اول نواحی اول، دوم، سوم و چهارم از وجود موانع پاک می‌شود، اما براساس فیصله کابینه، ادارات خارجی و سفارتخانه‌ها استثنا اند.
بسیاری از جاده‌ها کابل توسط افراد و نهادها به‌صورت غیرقانونی با گذاشتن موانع سمنتی مسدود شده‌اند و این مسأله برای مردم مشکلات زیادی را به‌بار آورد است.

مشاهده در منبع اصلی