اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 12 حمل , 1397

مرکز معلومات برای بازدید کننده گان از پارک ملی بند امیر ایجاد گردید

به گزارش افغان خبر،
عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان پس از ختم چهارمین نشست سالانۀ گفت‌وگوهای کشورهای آسیای میانه و افغانستان، با مقام‌های ارشد دولتی وارد بند امیر پارک ملی شده‌اند.
رییس اجرایی در این سفر به پارک ملی افغانستان مرکز معلومات را برای بازدیدکننده‌گان از بندامیر افتتاح کرد و بر حمایت جدی حکومت از این ولایت تاکید کرد.
آقای عبدالله امنیت در بامیان و سرازیر شدن شهروندان از نقاط مختلف کشور به پارک ملی را محصول وحدت مردم دانست و افزود که حکومت مرکزی از توسعۀ هرچه بیش‌تر  این ولایت و به خصوص بند امیر حمایت خواهد کرد.
در عین حال رییس اجراییه کشور در هنگام افتتاح مرکز معلومات برای بازدیدکننده‌گان از بندامیر از شهروندان بامیان خواست تا با دوام وحدت و یک‌پارجه‌گی‌شان، زمینۀ رشد و توسعه را در این ولایت مساعد بسازند.
گفتنی‌ست که آقای عبدالله علاوه بر مرکز معلومات برای بازدیدکننده‌گان از بند امیر، دانش‌کده‌های زمین‌شناسی و علوم‌اجتماعی دانش‌گاه بامیان را نیز افتتاح کرد.
رییس اجراییه در این سفرش به مردم تعهد کرد که برخی از برنامه‌ها و پروژه‌های انکشافی به منظور توسعه این ولایت به زودی تطبیق خواهد شد.
گفتنی‌ست که داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان، پس از سفر دو روزه به بامیان، ام‌روز با هیئت همراهش به کابل برگشته‌اند.

(Visited 10 times, 1 visits today)
مشاهده در منبع اصلی