اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 3 حمل , 1397

طالبان ۷ سرباز ارتش ملی را به گروگان گرفته اند

به گزارش افغان خبر،

اطلاعات روز: مقام‌های محلی در بادغیس می‌گویند که گروه طالبان شب گذشته بر یک پاسگاه سربازان ارتش ملی حمله کردند و هفت سرباز را به گروگان گرفته‌اند.
گزارش های مردمی از ولایت بادغیس می‌رساند که شب گذشته طالبان مسلح به یک پاسگاه ارتش ملی در ولسوالی آبکمری این ولایت حمله کردند و تمامی سربازان این پاسگاه را باخود برده اند.
به گفته شاهدان عینی در ولسولی آبکمری بادغیس، طالبان نیمه‌های شب گذشته بدون کدام درگیری تمامی سربازان یک پاسگاه امنیتی ارتش ملی را در این ولسوالی با خود برده اند.
شماری از باشندگان این ولسوالی به روزنامه‌ی اطلاعات روز گفت که در این پاسگاه هفت سرباز حضور داشت که تمامی آنها از سوی طالبان به اسارت گرفته شده اند.
در همین حال ظاهر بهاند، سخن‌گوی والی بادغیس در گفت‌وگو با اطلاعات روز این رویداد را تایید می‌کند.
اما او شمار سربازانی که از سوی گروه طالبان به گروگان گرفته شده را ۳ تن اعلام کرد.
به گفته‌ی سخن‌گوی والی بادغیس این افراد توسط یک فرد نفوذی طالبان که سرباز این پاسگاه امنیتی بوده در اسارت طالبان درآمده اند.
بهاند تایید می‌‌کند که این حادثه در مرکز ولسوالی آبکمری این ولایت در یک پاسگاه ارتش ملی رخ داده وطالبان تمامی اسلحه و مهمات این پاسگاه را نیز باخود برده اند.
عبدالله افضلی، عضو شورای ولایتی بادغیس نیز گفت که ۷ سرباز ارتش ملی از سوی گروه طالبان به گروگان گرفته شده است.
حضور افراد نفوذی در صفوف سربازان ارتش در بادغیس موضوع تازه یی نیست، چندی پیش نیز در ولسوالی بالامرغاب این ولایت حادثه‌ی این چنینی جان ده سرباز پولیس را گرفت.

(Visited 15 times, 1 visits today)
مشاهده در منبع اصلی