اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 1 اسد , 1398

اگر دانفورد به اسلام آباد برود، نتیجه تکرار سفرهای قبلی است

به گزارش افغان خبر،

نظامیان پاکستان و بخصوص مسوولین آی اس آی بسیار متخصص هستند و می توانند نظامیان آمریکایی را قریب و قناعت بدهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، اسدالله ندیم، آگاه امور نظامی در برنامه "نیمه روز" درخصوص سفر رییس ستاد ارتش آمریکا به افغانستان گفت: سفر جنرال دانفورد در شرایط خاص اوضاع داخلی و رویکرد کشورهای همسایه و ابرقدرت درباره افغانستان صورت گرفته است تا طبق اعلام وزارت دفاع آمریکا اوضاع را از نزدیک بررسی و با مقامات کشور و همچنین مقامات ناتو و آمریکا در افغانستان دیدارهایی صورت بگیرد.

ندیم می گوید: در این سفر رییس ستاد ارتش آمریکا بطور غیرمعمول اضافه بر سه روز در افغانستان می ماند و تصور می شود که بعضی از پلان ها و جلسات محرمانه با قوماندان های آمریکایی و ناتو بخصوص درباره پاکستان داشته باشد.

وی، درباره مثمره ثمر بودن این سفرها اظهار می کند: معمولا مقامات بلند پایه خارجی بعد از سفر کابل به اسلام آباد می روند و اینبار هم اگر این معمول تکرار شود، نتیجه همان تکرار گفته های قبلی است و تغییری در رویکرد آمریکا نمی آید، چرا که نظامیان پاکستان و بخصوص مسوولین آی اس آی بسیار متخصص هستند و می توانند نظامیان آمریکایی را قریب و قناعت بدهند.

این آگاه نظامی معتقد است که سیاست آمریکا در قبال پاکستان در حد لفاظی و مشاجره است تا کنون هیچ مقام رسمی آمریکا نظر مشخصی درباره این کشور نگرفته اند. اگر دانفورد بعد از کابل به اسلام آباد سفر نکند، احتمال بر این است که پلانی را بالای مراکز داعش و طالبان در پاکستان طرح ریزی کرده باشند.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی