اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 29 اسد , 1398

مردم همواره شاهد ایتلاف های فصلی و بی برنامه بوده اند

به گزارش افغان خبر،

ایتلاف سیاسی که بر اساس استراتژی سیاسی تعریف‌ شده به‌ وجود نیاید، مثل جسم بی‌ روح است.

جمع‌ شدن براساس شکست‌ ها و ناتوانی‌ های مشترک، شاید شکل سیاسی داشته باشد، لیکن مطمئن باشید کار سیاسی نیست. سیاست حوزه عقلانی، برآورده‌ ساختن اهداف و پروژه‌ های سیاسی است. در این میان فقط با وجوه ایدیولوژیک و باورهای مشترک می‌ توان جمع شد، استراتژی ساخت و در تلاش گرفتن قدرت و یا برآورده‌ ساختن خواست سیاسی گام گذاشت.

ما تجربه‌ های فراوانی از ایتلاف‌ های فصلی و بی‌ برنامه داشته‌ ایم که با بیرون‌ رفتن یکی دو چهره از آن، از هم پاشیده است. نبود استراتژی مدون سیاسی، ایدیولوژی سیاسی و برنامه کلان؛ هیچ موفقیتی را تضمین کرده نمی‌ تواند. ما به‌ جای پیداکردن وجوه شکست‌ ها و اختلافات مشترک، باید نقاط قوت یکدیگر را پیدا کنیم و براساس آن برنامه‌ ای بسازیم که متضمن برآورده شدن خواست‌ های سیاسی ما باشد.

می‌ خواهم برای جوانان نخبه سرزمینم خوش‌ خبری دهم که به‌ زودی "اتاق فکر جوانان" طرح‌ ریزی و در آن روی یک استراتژی مدون سیاسی کار و پیکار خواهد شد. تا زمانی‌ که نتوانیم یک راهکار سیاسی هدفمند تعریف کنیم، هیچ ایتلاف و جمع‌ شدن‌ های سیاسی ما را به موفقیت نمی‌ رساند.

به‌ زودی در مورد "اتاق فکر جوانان" برای دوستانی که علاقمند به کار عقلانی سیاسی باشند، خواهم نوشت و دست به دست هم داده در این راه تلاش خواهیم کرد.

نجیب بارور

مشاهده در منبع اصلی