اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 27 اسد , 1398

فساد وزارت داخله، عامل ناامنی های هرات است

به گزارش افغان خبر،

در کنار مداخله زورمندان در پست های مسلکی، فساد در وزارت داخله کشور سبب شده است تا افراد غیر مسلکی در پست های امنیتی هرات گماشته شوند.

به نقل از پژواک، کامران علیزایی رییس شورای ولایتی هرات می گوید که آمران حوزه های امنیتی، از سوی برخی افراد زورمند به پست های کلیدی امنیتی اين ولايت گماشته می شوند که این امر باعث بلند رفتن گراف دزدی های مسلحانه و ترورها در ولایت هرات شده است.

علیزایی گفته است که بعضی از آمران حوزه ها از طریق وسیله و واسطه آمده اند که حتی مخالف دولت هستند و ازسوی زورمندان گماشته شده اند.

توریالی طاهری، معاون شورای ولایتی هرات نیز با بیان اینکه وزارت داخله کشور غرق در فساد اداری است بیان می کند که "هرکسی به وزارت داخل می رود و مي خواهد آمر سمت و یا آمر جنایی مقررگردد؛ تا زمانیکه به وزارت داخله ده هزار دالر، ١٥هزار و٢٠ هزار دالر ندهند، هرگز منظوری نمی دهند؛ افرادیکه از کابل منظوری می آورند، تجربه و مسلک کاری ندارند و خواهی نخواهی با باند های مخالف وسارقین دست دارند."

در همین حال، عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات، اظهارات شوراى ولايتى هرات در مورد تقرر افراد غيرمسلکى به حیث آمران در حوزه های امنیتی آن ولايت را رد کرد و اما در خصوص اينکه تقرر منسوبان پوليس اين ولايت در وزارت داخله با دادن رشوه صورت مي گيرد، معلومات ارايه نکرد.

این نگرانی ها درحالی از سوی باشندگان هرات نیز مطرح می شوند که افزایش سرقت های مسلحانه حتی در طی روز نیز در شهر هرات بسیار بالا رفته است و برخی آمران حوزه های امنیتی نیز بدست داشتن در سرقت های مسلحانه متهم هستند.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی