اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 1 سنبله , 1398

رهایی ۳ مقام امنیتی بامیان که به اتهام منع فرود یک هواپیما بازداشت شده بودند

به گزارش افغان خبر،
سه مقام محلی پلیس بامیان در مرکز افغانستان که به اتهام دست داشتن در منع فرود یک هواپیما به دادستانی کل افغانستان معرفی شده بودند، از بند رها شدند.
منابعی که خواسته نامی از آنها برده نشود امروز دوشنبه پنجم سرطان/تیر به بی‌بی‌سی گفتند که دو نفر از این بازداشت‌شدگان تحت ضمانت رها شده و آمر امنیت ولایت بامیان نیز رفع اتهام و بی‌گناه شناخته شده ‌است. شرکت خصوصی هواپیمایی کام‌ایر چندی قبل اعلام کرده بود که یک هواپیمای کوچک این شرکت سه‌شنبه دوم جوزا/خرداد از کابل به مقصد بامیان پرواز کرده بود، اما به دلیل تجمع هواداران عبدالرحمان شهیدانی، نماینده بامیان در مجلس نمایندگان افغانستان در روی خط پرواز فرودگاه بامیان، نتوانست فرود آید.
به گفته مسئولان این شرکت، آقای شهیدانی بلیط داشت، اما این پرواز را از دست داده بود. هواداران او در واکنش به این امر، باند فرودگاه شهید مزاری بامیان را بستند. شرکت کام ایر گفته که هواپیما به کابل بازگشت تا این نماینده مجلس را دوباره به بامیان ببرد.این منبع به بی‌بی‌سی گفت که این دوتن به خاطر عید فطر از زندان رها شده‌اند.این اقدام هواداران آقای شهیدانی در شبکه اجتماعی واکنش گسترده را درپی داشت و شرکت کام‌ایر نیز بعد از مختل شدن یکی از پروازهایش، تمام پروازهایش را به بامیان برای مدتی به تعلیق در آورد.عبدالرحمن شهیدانی دست داشتن در این قضیه را رد کرده است. اما آمر حوزه اول پلیس که پسر آقای شهیدانی است، به اتهام غفلت وظیفوی همراه با چند مسئول دیگر پلیس تحت پیگرد قرار گرفته بودند. بعد از وقوع این رویداد در بامیان، مجلس نمایندگان افغانستان سوء استفاده اعضای مجلس از صلاحیت‌های شان را نادرست دانستند.وزارت داخله/ کشور و دادستانی کل افغانستان تاکنون درباره رهایی این افراد ابراز نظر نکرده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی