اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 29 اسد , 1398

آمریکا به دنبال حفظ دستاوردهای خود در افغانستان

به گزارش افغان خبر،

مقام های آمریکا گفته اند که تصمیم گرفته اند که چهار سرباز دیگر آمریکایی به افغانستان اعزام شوند.
به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، زلمی وردک آگاه مسایل نظامی در برنامه «نگاه» در خصوص دلیل تغییر عقیده آمریکا برای افزایش نیروهایشان در افغانستان بیان داشت: با آمدن ترامپ به رییس جمهوری آمریکا، کسانی که مطالعات عمیقی از مسایل نظامی افغانستان داشتند، ترامپ را روشن کردند که افغانستان در مرحله ای بسیار خطرناک قرار دارد، اگر ما سربازان خود را در اینجا افزایش ندهیم دستاوردهایی را که در اینجا داریم، از دست می دهیم.

وی افزود: وگرنه برای افغانستان فقط هزار نفر نیروی امنیتی آمریکایی، برای تجهیز و آموزش کافی است و نیاز به این تعداد بالا نیست. آمریکایی ها نمی خواهند دستاوردهایی را که در این سال ها در افغانستان به دست آورده اند، از دست دهند.

این آگاه نظامی، در ارتباط با دستاوردهای آمریکا در افغانستان که به دنبال حفظ آن هستند می گوید: یکی از دستاوردهای آنها این است که آنها افغانستان را به دست خود گرفته اند، و از موادمخدر، منابع زیرزمینی آن به راحتی استفاده می کنند. دوم اینکه، از افغانستان تمام مناطق آسیا در تحت کنترل شان است. دستاورد سوم آنها این است که به کشورهای جامعه جهانی نشان می دهند که ما همانطور که قبلا بن لادن و القاعده را از بین بردیم، داعش را نیز از بین می بریم پس بنابراین می گویند که باید در افغانستان باشند.

کد (30)

مشاهده در منبع اصلی