اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 25 سرطان , 1398

روسیه از سیاست حکومت افغانستان در مبارزه با تروریزم حمایت جدی می کند

به گزارش افغان خبر،
سفیر روسیه می‌گوید مسکو از افغانستان در مبارزه با هراس‌افگنی حمایت جدی می‌کند و آمادۀ هرنوع هم‌کاری است.
محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی رییس جمهور روز گذشته با الکساندر مانتتسکی، سفیر روسیه در کابل دیدار کرد.
دفتر شورای امنیت ملی ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید در این دیدار هردو طرف روی هم‌کاری‌های منطقه‌یی برای ازبین‌یردن تروریزم گفت‌گو کردند.
مانتتسکی برگزاری پروسۀ کابل را در کابل یک گام مثبت برای تامین صلح و ثبات افغانستان عنوان کرده و گفته‌است که روسیه به ادامۀ تعهداتش برای حمایت از افغانستان باثبات، در زمینۀ مبارزه با تروریزم آمادۀ هرنوع هم‌کاری می‌باشد.
سفیر روسیه در این دیدار گفته‌است که کشورش از سیاست افغانستان در زمینۀ مبارزه با تروریزم حمایت جدی نموده و یک افغانستان باثبات می‌خواهد.
در همین حال مشاور امنیت ملی رییس جمهور تاید کرده که افغانستان نیازمند هم‌کاری و حمایت کشورهای هم‌سایه و منطقه برای آوردن صلح و ثبات می‌باشد.
او گفته‌است که گروه‌های دهشت‌افگن نه دشمن یک کشور، بل دشمن مشترک همه کشورهاست و مبارزه با پدیدۀ تروریزم نیاز به هم‌کاری‌های منطقه‌یی دارد.
محمد حنیف اتمر در حالی با سفیر روسیه دیدار می‌کند که پیش از این گفته‌هایی مبنی بر حمایت روسیه از گروه طالبان مطرح گردیده بود.
هرچند مسکو رابطه‌اش با گروه طالبان را پذیرفت اما حمایت و تجهیز این گروه را رد کرده گفت که سیاست حکومت افغانستان را در قبال طالبان حمایت می‌کند.

مشاهده در منبع اصلی