اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 31 سرطان , 1398

ابراهیمی: معترضان باید خیمۀ خود را جمع کنند یا به یک بخش دیگر ببرند

به گزارش افغان خبر،
مجلس نماینده‌گان یک‌بار دیگر تاکید می‌کند که معترضان جنبش دادخواهی رستاخیز تغییر باید چادرشان را از چهارراهی زنبق کابل بردارند.
عبدالرؤوف ابراهیمی، رییس مجلس نماینده‌گان پیش از چاشت روز دوشنبه(۲۹ جوزا) در نشست عمومی این مجلس گفت ما مصوبه دادیم و الزامی است که هردوطرف(حکومت و معترضان) احترام به مصوبات داخل تالار را به تطبیق و اجرا بگیرند.
آقای ابراهیمی با اظهار این‌که برآورده‌شدن برخی از خواسته‌های معترضان زمان‌گیر است، در بخشی از صحبت‌هایش یادآور گردید که ما نماینده‌گان مردم هستیم و از معترضان هم نماینده‌گی می‌کنیم.
او گفت که معترضان باید با احترام به مجلس خیمۀ خود را جمع کنند یا حد اقل آن را در یک موقعیتی ببرند که باعث سکته‌گی در اجراآت شفاخانۀ ایمرجنسی نشود.
این در حالی‌ست که اعتراض‌کننده‌گان تاکید دارند تا زمان برآورده‌شدن خواسته‌های‌شان، این خیمه را از ساحۀ چهارراهی زنبق کابل بر نخواهند داشت.
این چادر پس از آن حدود سه‌هفته‌پیش در کابل توسط معترضان برافراشته شد که یک روز پیش از آن، در تظاهراتِ بعد از حملۀ خونین انتحاری در چهارراهی زنبق، پنج تن در پی شلیک نیروهای امنیتی کشته و چندین نفر دیگر زخمی شدند و یکی از خواسته‌های معترضان عاملان آن نیز می‌باشد.
هرچند معترضان در چندین بخش کابل خیمه‌های دیگری نیز به پا کرده بودند که پس از بندش راه و واکنش‌های پارلمان، احزاب سیاسی و برخی از مردم، دوباره آن‌ها را برداشته و گفتند که به احترام مردم و مجلس نماینده‌گان تصمیم را گرفتند اما یک خیمه را تا کنون نگاه داشته‌اند.
اعتراض‌کننده‌گان می‌گویند شمار زیادی از کوچه‌ها و جاده‌های کابل توسط مقام‌های دولتی بند شده و حکومت باید آن بخش‌ها را نیز دوباره باز کند.
یک روز پیش رییس جمهور غنی نیز در دیدار با هیئت اداری مجلس نماینده‌گان در ارگ گفت که بندش راه توسط معترضان دیگر قابل قبول نیست.

مشاهده در منبع اصلی