اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 1 سنبله , 1398

غنی: بندش راه ها از سوی متعرضان پذیرفتنی نیست

به گزارش افغان خبر،
محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در دیدار با هیات اداری شورای ملی می‌گوید که بندش راه‌ها از سوی متعرضان باعث آسیب‌رسیدن به صنعت کاران شده‌است که برای دولت پذیرفتنی‌ نمی‌باشد.
محمد اشرف غنی می‌گوید که تظاهرات حق شهروندی مردم افغانستان است، اما بندش راه‌ها و ایجاد مزاحمت برای باشنده‌گان کابل پذیرفتنی‌ نیست.
رییس جمهور گفته‌است که اقشار مختلف جامعه در دیدار با من از ایجاد مشکلات توسط چادرها در سرک‌ها و بندش‎ راه‌‎ها گفت‌وگو کردند که از این جمله برای تاجران و کسبه‌کاران خسارات زیادی وارد شده‎اند.
از سوی هم، هیات اداری شورای ملی هم‌چنان از ایجاد مشکلات توسط چادرهای تحصن‌کننده‌گان یاد کردند و از دولت خواستند تا به این معضل نقطۀ پایان گذاشته شود.
باید خاطر نشان ساخت که چادرهای تحصن اعتراض‌کننده‌گان پس از آن در شماری از خیابان‌های کابل برپا شدند که یک موتر پر از بمب در نزدیک چهارراهی زنبق و سفارت جرمنی انفجار کرد که باعث کشته وزخمی شدن بیش از ۵۰۰ تن گردید.
بعد از این حمله شماری از شهروندان کابل دست به اعتراض زدند که این مظاهرۀشان به خشونت کشانیده شد که تظاهر کننده‌گان دست به برپایی چادرهای تحصن زدند.
هرچند اعتراض‌کننده‌گان با میان‌جگری اعضای شورای ملی شماری از این چادرها از خیابان‌ها برداشتند، اما خیمه‌های باقی‌مانده در سرک‌ها مشکلاتی را به وجود‌آورده‌است.

مشاهده در منبع اصلی