اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 26 سرطان , 1398

اهالی: ولسوالی جوند در بادغیس با تهدید سقوط مواجه است

به گزارش افغان خبر،
باشندگان ولسوالی جوند ولایت بادغیس با ابراز نگرانی از وضعیت امنیتی این ولسوالی م‌گویند در صورت بی توجهی دولت این ولسوالی مجدداً بدست طالبان سقوط خواهد کرد.
باشندگان ولسوالی جوند از حکومت افغانستان میخواهند تا با راه اندازی یک عملیات نظامی،راۀ ارتباطی این ولسوالی با مرکز ولایت بادغیس را که از پانزده سال به این سو در کنترول طالبان است نیز پاکسازی نمایند.
ولسوالی جوند ولایت بادغیس در ١٦٥کیلومتری شهر قلعۀ نو مرکز این ولایت و همجوار با ولایت‌های غور، فاریاب و هرات موقعیت دارد.
باشندگان جوند میگویند، به دلیل ضعف نیروهای امنیتی، طالبان عملاً در قریه های این ولسوالی مردم را جلب و جذب و به جهاد در برابر حکومت تشویق می ‌کنند.
خداداد یکتن از باشنده این ولسوالی میگوید "وضعیت امنیتی تنها در داخل بازار است و مردم را میزنند ،میکشند ، چپاول میکنند و ما هیچ دولتی در اینجا نمیبینیم."
نورالدین باشندۀ دیگری ولسوالی جوند میگوید " ولسوالی نا امن است و مردم دولتی از این راه اصلاً رفت و امد کرده نمیتوانند ، مردم ملکی هم که گاهی رفت و امد میکنند با مزاحمت روبرو میشوند ، نیروهای دولتی هم قدرت زیادی ندارند که راه را امنیت کنند."

مشاهده در منبع اصلی