اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 31 سرطان , 1398

اعلامیه شماره 5 رستاخیز تغییر

به گزارش افغان خبر،

برچیدن شماری از خیمه‌ها از سطح شهر کابل

دوشنبه 22 جوزای 1396

به پیشگاه مردم شریف و آزاده افغانستان!

رستاخیر تغییر، یک حرکت مردمی بوده و برای بلندکردن صدای مردم افغانستان علیه استبداد و ناکاره گی حکومت ناکام وحدت ملی شکل گرفت و صدایی شد سراسری و جهانی. اکنون با احترام به خواست مردم افغانستان در ایام ماه مبارک رمضان و حرمت به تقاضای نمایندگان مردم در شورای ملی، تصمیم بر آن گرفتیم که شماری از خیمه های تحصن را از سطح شهر کابل برداریم.

اما از آن جایی که همواره حکومت وحدت ملی به وعده های خود عمل نکرده و در برابر قربانی شدن شهروندان در رویدادهای مختلف، غیرمسئولانه و با فریب برخورد کرده است، خیمه مرکزی رستاخیز تغییر واقع چهارراهی شیرپور با دو خیمه دیگر در سطح شهر و خیمه های ولایتی، کماکان با حضور گسترده شهروندان تا برآورده شدن مطالبات برحق رستاخیز تغییر، باقی خواهند ماند.

همچنان از مقامات حکومتی می‌طلبیم تا تمام جاده‌های عمومی و فرعی را که توسط زورمندان حکومتی با دیوار و کانتنر مسددود شده است، هرچه زود به روی مردم باز کنند. از شهروندان گرامی نیز می‌خواهیم که در صورت عدم توجه حکومت به بازکردن جادهای مسدودشده از سوی حکومت در سطح شهر، در همکاری با رستاخیز تغییر به بازکردن این جاده‌ها اقدام نمایند.

قابل تذکر است که خواست‌های ما و مردم افغانستان به خاطر آوردن تغییر بنیادی و اصلاحات اساسی در حکومت پا برجا بوده و دادخواهی‌ ما برای عملی شدن خواست‌های ذکر شده در اعلامیه‌های قبلی ادامه خواهند داشت.

به مردم شریف افغانستان ابلاغ می کنیم که ما برای رفع مسئولیت، مطالبات مشروع و لازمی مردم را به صورت کتبی به هیئت مذاکره کننده ی مجلس نمایندگان سپردیم تا حکومت برای عملی کردن آن اقدام نماید، اما با سپری شدن 11 روز از اعتراض مردم در کشور و جهان، سران ناکاره و مستبد حکومت وحدت ملی، اقدام قانع کننده ای را انجام نداده است.

یک بار دیگر تأکید می کنیم که باید همه‌ کسانی که دستور شلیک به معترضان را صادر کرده اند، به شمول رییس گارد ویژۀ ریاست جمهوری، هرچه زود از وظیفه برکنار و به دادگاه معرفی شوند. ضم آن حکومت باید به خانواده شهدا و زخمی های این رویداد غرامت بپردازد.

همین طور باید برای ایجاد اعتماد بین شهروندان و نهادهای امنتی، لازم است که مسئولان ناکارۀ امنیتی مشمول مشاور شورای امنیت ملی، وزیر داخله و رییس امنیت ملی از وظایف شان برکنار شوند.

و من الله توفیق

رستاخیز تغییر

کابل افغانستان

مشاهده در منبع اصلی