اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 7 جوزا , 1397

واکنش طالبان به حملۀ انتحاری امروز در کابل

گروه طالبان در واکنش به حملۀ انتحاری امروز می‌گویند که امارت اسلامی هرگونه حمله که افراد ملکی را متضرر کند، محکوم می‌کند.
در حالی که پیش از این مسؤولیت بسیاری از حمله‌های مرگ‌بار به ویژه در پایتخت افغانستان را گروه طالبان به دوش گرفته‌اند که در آن بیش‌ترین تلفات و صدمه به غیر نظامیان وارد گردیده، دست‌داشتن در حملۀ امروز را رد می‌کنند.
ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی گروه طالبان با نشر بیانیه‌یی می‌گوید قبل از چاشت امروز انفجار مهیب و بزرگ در شهر کابل رخ داد که صدها تن در آن کشته و زخمی شدند و هدف آن معلوم نیست.
در بیانیۀ مجاهد گفته شده که این انفجار به طالبان هیچ ربطی ندارد و نه هم این گروه در آن دست دارند و اجازه هم ندارند تا بی‌هدف دست به چنین انفجارهایی بزنند.
ذبیح‌الله مجاهد می‌گوید این‌که روی‌داد مربوط کی‌ها خواهد بود بعدا آشکار خواهد شد، اما امارت اسلامی هر آن حمله، تخریب و انفجار را نکوهش می‌کند که هدف آن متضررساختن مردم ملکی باشد و مردم مطمین باشند که روی‌داد امروز کابل کار طالبان نیست.
منابع به رسانه‌ها گفته‌اند که در حملۀ امروز بیش از ۸۰ نفر جان باخته‌اند و بیش از ۳۵۰ تن دیگر زخمی گردیده‌اند.
این در حالی‌ست که پیش از این مسؤولیت شماری از حمله‌های مرگ‌بار، از جمله حملۀ دوسال پیش در شاه‌شهید کابل که مشابه به حملۀ امروز بود و در آن صدها تن کشته و زخمی شدند را گروه طالبان به دوش گرفته بودند.
از سویی، اخیرا مسؤولیت برخی از حمله‌های مرگ‌بار، از جمله حمله بالای بیمارستان سردار داوود و حمله بالای معترضان جنبش روشنایی در کابل را گروه داعش به دوش گرفته‌است.

مشاهده در منبع اصلی