اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 20 جوزا , 1397

شهروندان مزارشریف از افزایش بهای مواد خوراکی شکایت دارند

مزارشریف 10 جوزا باختر
شهروندان مزارشریف از افزایش سرسام آور قیمت مواد خوراکی شکایت دارند.
این شهروندان از دولت میخواهند تا وضعیت بازار را اداره کند.
اما مسوولان بلخ برای اداره نرخ های مواد خوراکی و مورد نیاز مردم از ایجاد یک کمیته کنترول نرخ ها خبر دادند و از مردم میخواهند که با این کمیته همکاری نمایند.
به گزارش آژانس باختر، محمد قسیم شهروندان مزارشریف گفت که با حلول ماه مبارک رمضان در قیمت مواد خوراکی یک نیم برابر افزایش آمده است که باعث نگرانی مردم شده است.
نمعت الله شهروند دیگر شهر مزارشریف از بازرگانان آن ولایت را به احتکار متهم کرده کرد و گفت که باید نهادهای مربوط دولت از احتکار تجار و فروشنده ها جلوگیری کنند.
مولوی محمود دانشجو رییس حج واوقاف ولایت بلخ نیز از بلند رفتن مواد خوراکی مردم در بازار ها اظهار نگرانی نمود و از تمام تجار کشور بخصوص تجار شهرمزارشریف خواست که تا در ماه مبارک رمضان با درک شرایط فعلی کشور و موجودیت فقر و بیکاری از احتکار مواد اولیه مردم خود داری نمایند.
اما احمد ولی سنگر مشاور اقتصادی ولایت بلخ و عضو کمیته کنترول، افزایش نرخ های مواد خوراکی را در شهر آنهم در ماه مبارک رمضان تایید نمود و علاوه کرد، کمیته یی به خاطر کنترول نرخ های مواد اولیه با اشتراک نماینده های ادارات مختلف ایجاد شده است تا در سطح شهر از نرخ های مواد اولیه کنترول نمایند .
نبود امنیت، فقر، جنگ و بیکاری همیشه باعث نگرانی مردم افغانستان میباشد آنچه که به این نگرانی افزوده است قیمت مواد خوراکی و مواد مورد نیاز مردم مخصوصاً در ماه مبارک رمضان میباشد.
ختم/دوستی

مشاهده در منبع اصلی