اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 4 جوزا , 1397

فرهنگ کتابخوانی در سرپل سی درصد افزایش پیدا کرده است

سرپل 9 جوزا باختر
مسوولان محلی ولایت سرپل از رشد و افزایش سی درصدی فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در بین جوانان، محصلان، شاگردان مکاتب و قشر تحصیل کرده و روشنفکر این ولایت خبر می‌دهند.
غلام سرور سروش؛ سرپرست ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت سرپل به خبرنگار آژانس باختر گفت که با گذشت هر روز علاقه مندان کتابخوانی افزایش می یابد و پس از سال‌های جنگ در کشور تعداد علاقه مندان به کتابخوانی افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.
وی با اشاره به آمدن انترنت و فن ‌آوری های جدید و پیشرفته در این ولایت گفت که انترنت و فن‌آوری های جدید در این ولایت سبب کاهش علاقه مندی جوانان و مردم به کتابخوانی نشده است؛ بلکه مردم در کنار استفاده از این امکانات و فن‌آوری های روز به کتابخوانی و کتابخانه ها نیز مراجعه می کنند و علاقه مندی زیادی دارند.
وی افزود که دسترسی به کتاب‌های الکترونیکی و انترنت نیز جز فرهنگ مطالعه و کتابخوانی می‌باشد که با پیشرفت علم و فن‌آوری های جدید روی کار آمده است.
وی علاوه کرد که نیاز است تا در کنار کتاب‌هایی که به طور سنتی برای مردم عرضه می‌شود، کتاب‌های الکترونیکی نیز در کتابخانه های ولایت سرپل ایجاد گردد.
سروش گفت که در سال‌های اخیر کتابخانه های زیادی از جمله کتابخانه بزرگ امیرعلی شیرنوایی، کتابخانه امام زاده ابن یحی در این ولایت ساخته شده است و کتابخانه های ولایت سرپل با انواع کتاب‌های مختلف مجهز شده است که تعداد کثیری از مردم ولایت سرپل از امکانات این کتابخانه ها به طور رایگان استفاده می‌کنند.
سرپرست ریاست اطلاعات و فرهنگ سرپل افزود که در حال حاضر، تعداد بیست و سه کتابخانه در این ولایت فعالیت دارد و در تمام این کتابخانه ها کتاب‌های جدید و مورد نیاز متقاضیان وجود دارد. ختم/دوستی

مشاهده در منبع اصلی