اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 30 سرطان , 1397

بازی‌های دوستانه کرکت افغانستان و پاکستان نهایی نشده است

کابل باختر 9 جوزا
رئیس بورد کرکت  افغانستان ميگويند هنوز هيچ توافقی را در زمينه بازی های دوستانه ميان افغانستان و پاکستان امضا نکردهاند.
پيش از اين گزارش شده بود که افغانستان و پاکستان براي انجام دو مسابقه دوستانه 20 دوری در کابل و لاهور توافق کردهاند.
به گزارش آژانس باختر، شکر الله عاطف مشعل، ریس بورد کرکت افغانستان امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی در خصوص سفر خود به پاکستان و چگونگی برگزاری مسابقات بین دو کشور گفت پاکستان طی نامه رسمی از بورد کرکت افغانستان دعوت به عمل آورد و هیت افغانی به اجازه حکومت به پاکستان سفر کرد. مشعل گفت ما با مسئولین بورد کرکت پاکستان کدام تفاهم نامه را امضا نکردیم صرف به اساس تقاضای پاکستان که خواستار مسابقه دوستانه با افغانستان شده است به توافق رسیدیم اما تاکنون زمان برگزاری مسابقه و امضای تفاهمنامه با جانب مقابل مشخص نشده است.
مسئولان اين اداره در تصميم به برگزاری اين مسابقات منافع ملی و خواست مردم افغانستان را در نظر ميگيرند.
برخي از کاربران شبکه‌‎هاي اجتماعي نوشتهاند که پاکستان از اين مسابقات دوستانه به نفع خود استفاده سياسي ميکند. اما رئیس بورد کرکت افغانستان اظهار داشت که کرکت یا هر سپورت دیگر پیام آور صلح است و ما نمی خواهیم که سیاست یا مسایل دیگر را با سپورت دخیل کنیم
وی اضافه کرد :" سفر ما به جانب پاکستان برای بهبود کرکت مهم است و ما هیچ گونه ارتباط به جز مسایل کرکت  نداریم  و بخاطر مسایل سیاسی نمی توانیم دروازه ورزش  را به روی کشور ها ببندیم .
مشعل علاوه کرد که در آینده نزدیک با تفاهم حکومت و دستورکاری که روی اجندای مسابقه دوستانه بین افغانستان و پاکستان جریان دارد تفاهمنامه را امضا خواهم کرد و مطابق اجندا نخست تیم ملی پاکستان به افغانستان آمده و با تیم ملی افغانستان در شهر کابل مسایقه دوستانه را انجام خواهد داد و سپس تیم ملی افغانستان به پاکستان رفته و مسابقه دوستانه را انجام میدهند.
از زمان حمله به تيم ملي کرکت سريلانکا در لاهور در سال 2009 تا حالا هيچ مسابقه جهاني در پاکستان برگزار نشده است. به گفته خبرنگاران به نظر ميرسد پاکستان با برگزاری اين بازی دوستانه در پاکستان می خواهد نشان دهد که زمينه برگزاری بازی های جهانی در آنجا فراهم شده است.
ختم/فرشته

مشاهده در منبع اصلی