اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 1 اسد , 1397

قرارداد ده ها پروژۀ انکشافی برای ۱۶ ولایت افغانستان به امضا رسید

نصیر احمد درانی، وزیر احیا و انکشاف دهات، قرارداد ۵۲ پروژۀ انکشافی را به ارزش نزدیک به ۲۰۰ میلیون افغانی برای ۱۶ ولایت افغانستان با شماری از شوراهای انکشافی امضا کرد.
این ۵۲ پروژه که مربوط به برنامۀ انسجام ساحوی وزارت احیا و انکشاف دهات می‌گردد، قرار داد آن امروز سه‌شنبه( ۹ جوزا) طی نشستی در کابل به امضا رسید.
وزیر احیا و انکشاف دهات در این نشست گفت، بودجۀ این پروژه‌‌ها توسط بانک آسیایی تمویل می‌گردد و قرار است در ۱۶ ولایت افغانستان تمویل گردد.
نصیر احمد درانی، وزیر احیا و انکشاف دهات هم‌چنان گفت قرار است این برنامه‌ها در ولایت‌های پکتیا، کابل، لغمان، لوگر، پروان، سمنگان، فاریاب، بغلان، غور، کاپیسا، کنر، ننگرهار، غزنی، سرپل، جوزجان و بدخشان در بخش ساختن سربندهای آب، کانال‌های آب‌یاری، معبرها، ترناب، دیواهای استنادی، سرک، پل و پل‌چک تطبیق گردند.
وی در عین حال باوجود آن‌که گفت، فیصدی زیاد این پروژه‌ها توسط بانگ آسیایی تمویل می‌گردد، اما یادآور شد مردم محل نیز سهم ۱۰ درصدی پرداخت می‌کنند.
وزیر احیا و انکشاف دهات با وجود آن‌که بر تطبیق عادلانۀ این پروژه‌ها تاکید داشت، از شوراهای انکشافی خواست تا به تمامی باشنده‌گان محل‌ها همه اطلاعات در مورد این برنامه‌ها ارایه کنند.
 گفتنی‌ست وزارت انکشاف دهات در دوسال گذشته توانسته که بیش از ۷۶۴۴ قرارداد را در بخش آب‌یاریی، حمل و نقل، جلوگیری از خرابی‌های سیلاب در ساحه‌های مختلف تطبیق کند.

مشاهده در منبع اصلی