اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 25 سرطان , 1397

حمله های هوایی نیروهای امریکایی در افغانستان سه برابر افزایش یافته است

ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان می‌گوید نیروهای امریکایی حمله‌های هوایی‌شان را در افغانستان سه برابر افزایش داده‌اند.
بیل سالوین، یکی از سخن‌گویان ماموریت حمایت قاطع به خبرگزاری جرمنی گفته‌است که در سه ماه اول سال جاری میلادی ۹۰۰ حملۀ هوایی توسط نیروهای امریکایی در افغانستان انجام شده‌است.
این در حالی‌ست که در سال ۲۰۱۶ میلادر در همین زمان تنها ۳۰۰ مورد حملۀ هوایی توسط نیروهای امریکایی در افغانستان صورت گرفته‌است.
به گفتۀ او، این حمله‌های هوایی پس از آن شدت یافته که سال گذشته بارک اوباما، رییس جمهور پیشین امریکا صلاحیت‌های نیروهای امریکایی را در افغانستان را بیش‌تر ساخت.
هرچند در گزارش خبرگزاری جرمنی از نگرانی یوناما یا نماینده‌گی سازمان ملل متحد در افغانستان از تلفات ملکی در این حمله‌های هوایی نیز یاد شده‌است.
سال گذشته پس از آن که نگرانی‌ها در مورد افزایش فعالیت‌های مخالفان مسلح دولت بالا گرفت، بارک اوباما صلاحیت‌های نیروهای امریکایی را افزایش داد.
در سال جاری بیش‌ترین حمله‌های هوایی نیروهای امریکایی در شرق افغانستان گروه داعش و القاعده را هدف قرار داده اما این حمله‌ها در ولایت‌های نظیر قندز در دیگر بخش‌های کشور از جمله شمال و شمال‌شرق و جنوب افغانستان نیز علیه گروه‌ طالبان انجام شده‌است.

مشاهده در منبع اصلی