اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 12 جوزا , 1397

مشعل: تعدادی از مردم قصدا می خواهند کرکت را در دیگر مسایل دخیل کنند

قرار است بازی‌های بین‌المللی میان تیم‌های ملی کرکت افغانستان و پاکستان در آینده‌های نه چندان دور، برگزار گردد و هم‌چنان بازی‌کنان از کشورهای مختلف در لیگ داخلی شش‌گانه(شپگیزه) کشور بازی کنند.
شکرالله عاطف مشعل، رییس ادارۀ کرکت افغانستان روز سه‌شنبه(۹ جوزا) در یک نشست خبری گفت که کرکت‌بورد افغانستان اخیرا توانسته تجاران را برای سرمایه‌گذاری در لیگ داخلی شش‌گانه(شپگیزه) تشویق نماید.
آقای مشعل گفت از سرمایه‌گذاران و کسانی که تیم‌ها را حمایت خواهند کرد، برای لیگ شش‌گانه یک صد و پانزده ملیون افغانی سرمایه‌گذاری شده‌است و بازی‌کنانی از کشورهای خارجی نیز در آن بازی خواهند کرد.
او گفت بازی‌کنانی از کشورهای ویست‌اندیز، بنگله‌دیش، هانگ کانگ و پاکستان برای لیگ شش‌گانۀ کرکت افغانستان به داوطلبی گذاشته شده‌اند که این یک خبر خوش در تاریخ کرکت کشور است.
رییس ادارۀ کرکت این را نیز گفت که در سفر به پاکستان با کرکت‌بورد آن کشور به تفاهم رسیده‌اند که بازی‌های بین‌المللی کرکت میان تیم‌های ملی دو کشور برگزار گردد.
او گفت اولین بار است که پاکستان آماده شده تیم آن کشور به افغانستان آمده بازی نماید و در حال حاضر تنها تفاهم شده و در آینده روی موضوعی که در سفرش روی آن بحث شده، توافق خواهد و تلاش خواهند کرد تا به بنگله‌دیش، سریلانکا، هند و دیگر کشورها نیز سفر کرده بازی‌هایی را ترتیب دهند.
مشعل تاکید کرد که از تمام افغانان می‌خواهیم بازی که سپورت است به آن به نظر سپورت نگاه کنند و هم‌چنان نباید سیاست و دیگر مسایل در سپورت داخل شوند.
او گفت بعضی از دوستان یا شاید معلومات نادرست به آنان رسیده، یا به تفصیل موضوع نرسیده‌اند و یک تعداد مردم قصدا می‌خواهند سپورت و کرکت را در دیگر مسایل دخیل کنند.
عاطف مشعل گفت خواهشم از آنان این است که ما ورزش را تنها ورزش بمانیم و تلاش کنیم با تمام کشورها روابط مردمی خود را حفظ کنیم و روابط ورزشی با پاکستان به این معنا نیست که رابطۀ ما با هندوستان صدمه ببیند.
رییس کرکت‌بورد افزود اول باید تیم ملی کرکت پاکستان به افغانستان بیاید از این‌جا بازی با یک پیام صلح و دوستی شروع شود و رفتن هیئت کرکت‌بورد به پاکستان به خواست ما نه، بل به اساس خواهش باربار پاکستان و اجازۀ دولت بود.

مشاهده در منبع اصلی