اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 1 اسد , 1397

کشته شدن ۵۶ دهشت افگن به شمول یک فرماندۀ محلی طالبان در چهار ولایت افغانستان

مسؤولان مطبوعاتی در وزارت دفاع ملی از کشته ۴۹ دهشت‌افگن در عملیات‌های مختلف توسط نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان در سه ولایت کشور خبر می‌دهند.
مسؤول دفتر رسانه‌های وزارت ملی می‌گوید، ۵ دهشت‌افگن که در جمع آ‌ن‌ها یک داعشی نیز شامل اند در ولسوالی‌های اچین و شینوار در ولایت ننگرهار کشته و ۶ تن دیگری از هراس‌‎افگنان زخمی ‌شده‌اند.
دفتر رسانه‌های وزارت دفاع ملی هم‌چنان گفته‌است که در نتیجۀ انداخت‌های توپ‌چی توسط نیروهای اردو ملی در ولسوالی فارسی ولایت هرات ۱۰ دهشت‌افگن کشته و زخمی شده‌اند.
در عین حال مسؤول مطبوعاتی این وزارت اضافه کرده‌است که در نتیجۀ یک حملۀ‌هوایی نیروهای دفاعی و امنیتی ۳۹ دهشت‌افگن  در ولایت هلمند کشته و یک مقدار سلاح و مهمات نیز به دست این نیروها افتاده‌اند.
 به اساس یک خبر دیگر از ولایت قندوز،  ۷ دهشت‌افگن نیز توسط هواپیمایی بی‌سرنشین نیروهای ایتلاف کشته شدند که یک فرمانده محلی گروۀ طالبان نیز شامل‌اند.
پولیس زون شمال شرق افغانستان با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید،  در نیتجۀ حمله‌های هواپیمایی بدون سرنشین نیروهای خارجی در ولسوالی ملاقلی ولایت قندوز راه‌اندازی شده‌بود، اسماعیل فرزند عبدل یکی از فرمانده‌هان محلی گروۀ طالبان که در عین دست‌یار والی این گروه نیز بود، کشته‌شده‌است.
در عین حال خبرنامه افزوده‌است که اسماعیل از جملۀ طراحان انتحاری گروۀ طالبان بوده که گفته شده در حملۀ انتحاری برجان شیخ سعدی ولسوای دشت‌ارچی این ولایت دست داشته‌است.

مشاهده در منبع اصلی