اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 9 جوزا , 1397

مخالفت روسیه با افزایش نیروهای امریکایی در افغانستان

اطلاعات روز: در حالی‌که امریکا سرگرم تصمیم‌گیری در مورد اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان است، روسیه ضمن مخالفت با این طرح می‌گوید که تنها راه حل بحران افغانستان مصالحه با گروه طالبان است.
ضمیر کابلوف، نماینده‌ی ویژه روسیه برای افغانستان گفته است که افزایش نیروی نظامی به افغانستان نتیجه‌بخش نیست.
آقای کابلوف افزوده که اگر امریکا ۵۰ هزار سرباز دیگر در جنگ افغانستان بفرستد، باز هم نتیجه بخش نیست، بلکه یگانه راه حل جنگ افغانستان دست‌یابی به یک راه حل سیاسی و گفت‌وگو با طالبان است.
کابلوف گفته است: «به نظر ما راه اندازی مصالحه ملی می‌تواند وضع را تغییر دهد اما طالبان هم نمی‌توانند بر کل نیروهایی که با آن‌ها مقابله می‌کنند، پیروز شوند. نیروهای نظامی افغانستان نیز به همراه نیروهای خارجی در موقعیتی قرار ندارند که بتوانند پیروزی به‌دست آورند، تنها یک راه حل وجود دارد و آن هم مذاکرات سیاسی بین طالبان و کابل می‌باشد.»
قرار است تا یک ماه دیگر مقام‌های امریکا و ناتو در باره اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان تصمیم نهایی را اعلام کنند.
روسیه درحالی به مصالحه میان دولت افغانستان و گروه طالبان پافشاری دارد که براساس گزارش‌ها، این کشور به‎صورت گسترده از گروه طالبان حمایت می‌کند. اما رورسیه بارها گزارش‌های مبنی بر حمایت این کشور از گروه طالبان را رد کرده است.
همچنان در سال‌های گذشته تلاش‌های گسترده برای کشاندن طالبان به میز مذاکره صلح صورت گرفت، اما تمام این تلاش ناموفق بود و طالبان همچنان به مخالفت مسلحانه ادامه داده و خونین‌ترین حملات را علیه دولت و مردم افغانستان راه اندازی کرده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی