اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 18 جوزا , 1397

جلوگیری از غصب ۳۷ هزار جریب زمین در زون پایتخت

اطلاعات روز: اداره مستقل انکشاف زون پایتخت اعلام کرد، این اداره از غصب ۳۷ هزار جریب زمین در این زون جلوگیری کرده است.
الهام عمر هوتکی، رییس اداره مستقل انکشاف زون پایتخت امروز (دوشنبه، ۸ جوزا) در نشست خبری گفت: «ما توانستیم از غصب ۳۷ هزار جریب زمین دولتی جلوگیری کنیم.»
آقای هوتکی همچنان گفت که بیش از پنج هزار جریب زمین را از نزد غاصبان دوباره مسترد کرده است.
شهر کابل و تمام ولسوالی‌های آن به‌شمول شماری از بخش‌های ولایت‌های میدان وردگ، لوگر ، پروان و کاپیسا شامل زون پایتخت است.
از سوی دیگر آقای هودتکی گفت که این اداره در نظر دارد تا هشت زون اقتصادی را در ولایت‌های میدان وردک، لوگر، پروان و کاپیسا و چهار زون اقتصادی دیگر را در چهار دروازه خروجی شهر کابل ایجاد کند.
هوتکی بیان داشت که هدف از ایجاد این ۱۲ زون اقتصادی در زون پایتخت، دسترسی به خودکفایی اقتصادی و ایجاد شغل برای شهروندان کشور است.
وی با بیان این که ایجاد زون‌های انکشاف اقتصادی در کشور از اهمیت ویژه‌ی برخوردار است گفت: «این زون‌ها براساس فعالیت‌های آنان تنظیم شده است که شامل زون زراعتی، اقتصادی زارعتی، اقتصادی تفریحی، اقتصادی صنایع بزرگ و کوچک، زون‌های اقتصادی تولید مواد ساختمانی، زون‌های اقتصادی تولید ادویه‌جات و غیره است.»
اداره مستقل انکشاف زون پایتخت، سال گذشته به‌منظور توسعه پایدار پایتخت، ایجاد شغل و فراهم آوری تسهیلات برای باشندگان زون پایتخت از سوی رییس جمهورغنی ایجاد شد.

مشاهده در منبع اصلی