اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 5 جوزا , 1397

شورای امنیت ملی: زبیر مسعود از شش ماه بدین‌سو کارمند ما نیست

اطلاعات روز: دفتر شورای امنیت ملی به مصاحبه‌ی زبیر مسعود، از مشاوران شورای امنیت ملی افغانستان و پسر احمدضیا مسعود واکنش نشان داده و می‌گوید که آقای مسعود از شش ماه بدین‌سو در این اداره مسئولیت ندارد.
تلویزیون الجزیره دو روز پیش مستندی از شاخه‌ی خراسان داعش در افغانستان منتشر کرد که در آن با زبیر مسعود به‎عنوان مشاور شورای امنیت ملی افغانستان مصاحبه شده بود. آقای مسعود در این مستند گفته است که گروه داعش در افغانستان به‌منظور هدف قرار دادن روسیه فعالیت دارد.
دفتر شورای امنیت ملی با نشر اعلامیه‌یی نخست گفته که آقای مسعود مشاور این شورای نیست و دوماً اظهارات او را دیدگاه شخصی وی پنداشته است.
در اعلامیه‌ی دفتر شورای امنیت ملی آمده است که «زبیر مسعود از ماه عقرب ۱۳۹۳ الی ماه جدی ۱۳۹۵، در دفتر شورای امنیت ملی ایفای وظیفه می‌نمود، اما از شش ماه بدین‌سو، وی دارای هیچ گونه مسئولیت و وظیفه در دفتر شورای امنیت ملی نمی‌باشد.»
اعلامیه افزوده: «لذا، آنچه محترم مسعود در تلویزیون الجزیره اظهار داشته، دیدگاه و برداشت شخصی شان بوده است.»
تاکنون خبر استعفا یا برکناری آقای مسعود منتشر نشده و خود آقای مسعود نیز در این مورد چیزی نگفته است. در اعلامیه‌ی دفتر شورای امنیت ملی همچنان مشخص نشده که آقای مسعود خودش استفاده کرده یا برکنار شده است.
این خبر پس از آن منتشر می‌شود که احمدضیا مسعود پدر زبیر مسعود؛ نماینده‌ی پیشین رییس‌جمهور در امور اصلاحات و حکومت‌داری خوب اخیراً از سوی رییس‌جمهور غنی برکنار شد.
این خبر در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های در پی داشته است. شماری گفته‌اند که رییس‌جمهور و افراد تصمیم‌گیرنده در حکومت وحدت ملی پس از برکناری پدر، پسرش را نیز برکنار کرد.

مشاهده در منبع اصلی