اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 18 جوزا , 1397

رئیس مستقل انکشاف زون پایتخت: سرک های سنگی در کابل ساخته می شود

کابل، 8جوزای 1396، باختر
الهام عمر هوتکی رئیس عمومی اداره مستقل زون پایتخت امروز در کنفرانس خبری در کابل بهسازی ساحات غیر پلانی را در از بین بردن مشکلات شهر کابل مهم دانست.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، الهام عمر هوتکی رئیس عمومی اداره زون پایتخت در نشست خبری بیان داشت که شهر کابل از لحاظ کانالیزاسیون ، تردد وسایط و تراکم نفوس با مشکلات زیادی مواجه است و اداره انکشاف زون پایتخت با بهسازی ساحات یکه توت، قلعچه، چهلستون ، دشت برچی و کوههای مسکونی شهر کابل میخواهد این مشکلات را مرفوع بسازد.
وی علاوه کرد که کارهای عملی این ساحات شروع شده است و نمونه خوب آن رنگ آمیزی خانه های مسکونی در کوه های شیردروازه و آسمایی میباشد.
هوتکی تطبیق پروژه های عاجل انکشافی را از کارهای این اداره دانست و افزود که وظایف این اداره در هماهنگی با ادارات ذیربط صورت میگیرد. وی همچنان بیان کرد که اداره انکشاف زون پایتخت به اساس فرمان رییس جمهوری،سال پار ایجاد شد و این اداره فعالیت های خود را بر علاوه ولایت کابل در ولایتهای پروان، کاپیسا، لوگر و میدان وردک به منظور رسیدگی به مشکلات شهر کابل انجام میدهد.
وی ایجاد انکشاف زون های اقتصادی محمد آغه، میدان شهر، سروبی و باریک آب را در از بین بردن تراکم نفوس شهر کابل، اثر گذار عنوان کرد.
رییس اداره انکشاف زون پایتخت، انکشاف زیربناها، رد آب های سطحی را در کابل جزء اولویتهای این اداره دانست و گفت که تا اواسط سال آینده مشکلات آب های سطحی کابل حل خواهد شد.
عمر هوتکی همچنان گفت که این اداره از غضب سی و هفت هزار جریب زمین دولتی جلوگیری کرده است و عملاً پروژه های این اداره در آن جریان دارد. وی علاوه کرد که برای شش هزار زن بیجا شده در کمپ شینه شغل ایجاد کرده است.
هوتکی گفت که این اداره در نظر دارد که سرکها سنگی در شهر کابل بسازد و سنگ کشور در این سرکها استفاده میشود تا الگوی خوبی برای ادارات ذیربط که در پروژه هایشان از محصولات داخلی استفاده نمایند. ختم/ مجیب مرزایی

مشاهده در منبع اصلی