اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 4 جوزا , 1397

شورای امنیت: اظهارات زبیر مسعود از آدرس خودش است نه دولت افغانستان

شورای امنیت ملی افغانستان پس از اظهارات زبیر مسعود در مورد داعش به تلویزیون الجزیره، می‌گوید آن‌چه او با این رسانۀ خارجی به اشتراک گذاشته، مربوط به دیدگاه و برداشت شخصی‌‌اش بوده و زبیر مسعود مشاور شورای امنیت ملی نیست.

تلویزیون جهانی الجزیره در مورد شاخۀ خراسان گروۀ داعش گزارش مستندی تهیه کرده که در آن با زبیر مسعود به عنوان مشاور دفتر شورای امنتی ملی افغانستان گفت‌گو کرده‌است.
اما دفتر شورای امنیت ملی با نشر خبرنامه‌یی به همین مناسبت، می‌گوید آقای مسعود از ماه عقرب سال ۱۳۹۳ الی ماه جدی ۱۳۹۵ با این دفتر کار کرده اما از شش‌ماه بدین‌سو، دارای هیچ‌گونه مسؤولیت و وظیفه در دفتر این شورا نمی‌باشد.
دفتر شورای امنیت هم‌چنان گفته‌است که آن‌چه را زبیر مسعود به شبکۀ تلویزیون الجزیره اظهار نموده، مربوط به دیگاۀ شخصی‌اش است نه دولت افغانستان.
گفتنی‌ست که زبیر مسعود از آدرس مشاور شورای امنیت ملی افغانستان در مصاحبۀ با تلویزیون الجزیره گفته‌است که گروۀ داعش اعضای متشکل از اتباع تاجیکستان، ازبکستان و چیچین‌است‎باشند.
آقای مسعود تاکید کرده‌است که هدف جنگ‌جویان گروه داعش حمله بالای روسیه می‌باشد و این کار را با عبور از افغانستان انجام خواهند داد.
وی در عین حال به این رسانه خارجی گفته‌است که افغانستان یک مکان استراتیژیک برای گروۀ داعش است.
این در حالی‌ست که چندی پیش احمد ضیا مسعود، پدر آقای زبیر مسعود و مشاور پیشین رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومت‌داری خوب به دلیل آن‌چه کم‌کاری گفته شد، از سوی رییس جمهور غنی برکنار گردید.

مشاهده در منبع اصلی