اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 6 جوزا , 1397

سه فرماندۀ طالبان در جمع ده ها هراس افگن کشته شده

وزارت دفاع ملی افغانستان از کشته‌شدن سه فرمان‌دۀ گروه طالبان با ده‌ها عضو دیگر این گروه در یک‌شبانه‌روز گذشته خبر می‌دهد.
در خبرنامه‌یی که از سوی این وزارت به نشر رسیده، از راه‌اندازی عملیات‌ها توسط نیروهای امنیتی در این مدت خبر داده شده‌است.
به گفتۀ وزارت دفاع، این عملیات‌های مشترک تعرضی در شماری از بخش‌های کشور با حمایت قوت‌های توپچی و هوایی راه‌اندازی گردیده‌است.
ولایت‌های کاپیسا، پکتیا، ننگرهار، پکتیکا، خوست، لوگر، قندهار، غزنی، بادغیس، ارزگان، قندز، هرات، فاریاب، بغلان، هلمند و بدخشان ولایت‌هایی‌ست که به گفتۀ وزارت دفاع این عملیات‌ها در آن‌ها به راه انداخته شده‌است.
وزارت دفاع می‌گوید به شمول دو فرمان‌دۀ محلی طالبان و یک فرمان‌دۀ داعش، ۴۴ نفر از هراس‌افگنان در جریان این عملیات‌ها کشته شده‌اند و هشت نفرشان زخمی گردیده‌اند.
به اساس خبرنامۀ وزارت دفاع، بیش‌ترین تلفات در این جریان به گروه طالبان در ولسوالی چارچینوی ولایت ارزگان وارد گردیده که دو فرمان‌دۀ طالبان هم در جمع کشته‌شده‌گان هستند.
این در حالی‌ست که وزارت امور داخله نیز از کشته‌شدن کاکر، ولسوال نام‌نهاد گروه طالبان برای ولسوالی کشک کهنۀ ولایت هرات خبر داد.
نهادهای امنیتی در بارۀ تلفات این نیروها چیزی نگفته‌اند و گروه طالبان نیز در مورد این گزارش اظهار نظری نکرده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی