اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 3 جوزا , 1397

به ظرفیت 3500 نماز گزار مسجدجدید در جوزجان ساخته شد

جوزجان 7 ثو ر باختر
یک باب مسجد جامع  به ظرفیت 3500 نماز گزار دیروز در ولایت جوزجان افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار اژانس باختراین مسجد  بزرگ ترین مسجد برای نماز گزاران زن ومرد در شهر شبرغان  مرکز ولایت جوزجان و به  اسقبال از     ماه مبارک رمضان گشایش یافت و بنام  انقره امیر علی شیرنوایی نامگذاری شده است.
انجینیر محمد صابر عارفی مسوول ساختمان این مسجد یاد شده گفت  در مساحت 5 جریب زمین در دو طبقه به شکل پخته و اساسی اعمار شده که دارای دو منار یک گنبد بزرک و هشتاد ونه گنبد  کوچک 24 باب دکان برای کرایه با وضو خانه مجهز  وساحه سبز  میباشد که به هزینه سه ونیم میلیون دالر امر یکایی از طرف موسسه ساختمانی تیکای کشور ترکیه ساخته شده است و در یک وقت گنجایش سه هزار و پنجصد نماز گزار  را دارا میباشد.
وی گفت . برای نخستین بار نماز  جمعه در این مسجدشریف باحضو ر داشت مسوولان محلی و هزاران  نماز گزار به امامت والی جوزجان اداگردید.
مولوی عبدالرحیم اسلام یار به خبرنگار آژانس باختر گفت : ساختمان این مسجد نه تنها درافغانستان بی نذیر است بلکه به استثنای کشور ترکیه درهیچ کشوری چنین مسجد  ساخته نشده است .
وی گفت  که درحدود شانزده صد مسجد  درمرکز وولسوالی های جوزجان وجود دارد که همه به روی  نماز گزاران  باز میباشد. شکریه عظیمی

مشاهده در منبع اصلی