اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 6 سنبله , 1397

حکمتیار: رهبران حکومت اختلاف های شان را به پایان برسانند

گلبدین حکمت‌یار، رهبر حزب اسلامی در ادامۀ سخن‌رانی‌های پی‌همش، می‌گوید که رهبران حکومت باید اختلاف‌های‌شان را حل نمایند.
رهبر حزب اسلامی که روز گذشته در همایشی در میان مردم لغمان ظاهر شد، امروز در میان هوادارانش در ننگرهار تاکید کرد که به خاطر به‌بود امنیت و صلح آمده نه به خاطر مشارکت در حکومت.
او با اشاره به ایجاد اختلاف‌های قومی، زبانی و مذهبی در افغانستان، یادآور گردید که متاسفانه امروز حتا ترکیب نیروهای امنیتی به گونۀ واقعی ملی نیست و وزارت‌خانه‌ها نیز چنین وضعیتی دارند.
آقای حکمت‌یار یادآور گردید که اگر جایی در راس یک نهاد پشتون باشد اعضای آن نیز پشتون است، اگر تاجیک، هزاره، ازبک ویا از یک قوم دیگر باشد نیز وضعیت چنین است، در حالی‌که باید این نهادها افغانستان‌شمول باشند.
حکمت‌یار با تاکید به ایجاد یک ملت قوی و قدرت‌مند، در مورد تعدد احزاب در افغانستان نیز خاطرنشان ساخت که باید دو یا سه حزب قدرت‌مند و ملت‌شمول موجود باشد.
او گفت که حکومت نیز باید به اساس آرای تمام شهروندان ایجاد گردد تا تمام مردم آن را بپذیرند.
رهبر حزب اسلامی خطاب به رهبران حکومت گفت که با احترام تمام برای‌شان می‌گویم اختلاف‌های‌شان را به پایان برسانند و در برابر یک‌دیگرشان از خودگذاری نشان داده یک کار تاریخی و جرئت‌مندانه نموده به یک‌دیگرشان بگذرند.
این رهبر جهادی هم‌چنان در مور حقوق زنان نیز سخنانی بر زبان آورده اظهار کرد که مدافع حقوق زنان خواهد بود و از این‌که زنان در مراسم امروز در کنار مردان برای استقبالش حضور نیافته بودند، اظهار تاسف کرد.
این در حالی‌ست که رهبر حزب اسلامی روز گذشته نیز در میان هوادارانش در ولایت لغمان در حضور رسانه‌ها ظاهر گردیده و سخن‌رانی کرد.

مشاهده در منبع اصلی