اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 20 سنبله , 1397

کشته شدن ۸۴ دهشت افگن به شمول ۴۵ داعشی در نبرد با نیروهای دفاعی

۸۴ دهشت‌افگن به شمول ۴۵ تن از اعضای گروۀ داعش در عملیات مختلف که توسط نیروهای دفاعی و امنیتی کشور راه‌اندازی شده‌ بود، کشته‌ شده‌اند.
وزارت دفاع ملی می‌گوید، این دهشت‎‌افگنان در عملیات نیروهای دفاعی و امنیتی کشور که به‌خاطر سرکوب هراس‌افگنان راه‌اندازی شده‌بود، در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف کشور کشته‌ شده‌اند.
این وزارت با نشر بیانیۀ مطبوعاتی می‌گوید که ۴۵ تن از اعضای گروۀ حکومت یا داعش که در جمع آن‌ها قاری نافظ که مسؤول ارتباطات این گروه بود، نیز در ولایت ننگرهار کشته‌ شده‌اند.
به اساس خبرنامه، این عملیات در ولایت‌های ننگرهار، کاپیسا، لغمان، پکتیا، لوگر، قندهار، ارزگان، زابل، هرات، بادغیس، بلخ، بغلان، بدخشان، سرپل، قندوز، تخار، کابل و هلمند راه‌اندازی شده‌بود.
به اساس آمار بیانیه مطبوعاتی وزارت دفاع ملی، ننگرهار، ارزگان، قندوز و فراه از جمله ولایت‌های اند که دهشت‌افگنان زیادترین خسارات را از سوی نیروهای دفاعی کشور متقبل شده‌اند.
گفتنی‌ست که در جریان این عملیات، چندین عراده موتر و موترسایکل، یک مواضع مستحکم و دو محل تجمع هراس‌افگنان تخریب و یک مقدار سلاح و مهمات به‌دست نیروهای امنیتی و دفاعی کشور افتاده‌اند.
این در حالی‌ست که دفتر مطبوعاتی والی ولایت ننگرهار نیز از کشته شدن ۲۸ تن از اعضای گروۀ داعش نیز در این ولایت خبر داده بود.

مشاهده در منبع اصلی