اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 31 اسد , 1397

آغاز عملیات منصوری از سوی طالبان؛ وزارت دفاع ملی:” عملیات منصوری خنثی خواهد شد.”

گروۀ طالبان با نشر خبرنامه‌یی می‌گویند که عملیات بهاری این گروه زیرنام منصوری در برابر نیروهای خارجی و افغان آغاز شده‌است.
بر بنیاد خبرنامه‌، این گروه گفته‌اند که بعد از این تمام اهداف دولتی را در سرتاسر افغانستان هدف قرار خواهند داد.
مکان‌های دولتی، نظامی و بعضی از ارگان‌های وابسته به دولت و حمایت‌گران دولتی از جمله محل‌های اند که این گروه گفته‌اند که از دست آن‌ها محفوظ نخواهند ماند.
به اساس اعلامیۀ گروۀ طالبان، عملیات منصوری، به نسبت سال‌های گذشته، با تبدیل نوعیت و تکتیک در دو بخش مالکی و نظامی به‌طور هم‌‎زمان از ۵ صبح اعلام و اجرا می‌گردد.
در اعلامیه هم‌چنان آمده که در عملیات منصوری، علاوه بر عملیات تهاجمی بر اهداف دشمن، از تکتیک‌ جنگ‌های چریکی، عملیات دسته‌جمعی و حملات هدفمند، نفوذی و عملیات انفجاری نیز استفاده خواهد شد.
در خبرنامۀ نشرشده‌ از سوی این گروه، به غیر نظامیان نیز گفته شده تا از تاسیسات دولتی دوری جویند و با این گروۀ  هم‌کاری نمایند.
آغاز عملیات بهاری از سوی گروۀ طالبان در حالی اعلام می‌شود که ملا هبت‌الله رهبری این گروه از اعضای خود خواسته بود تا در برابر مسلمانان برخورد ملایم‌تر و با کفار برخورد جدی‌تر داشته‌باشند.
در همین حال وزارت دفاع ملی نیز با نشر بیانیه مطبوعاتی در جواب عمالیات منصوری گروۀ طالبان گفته‌است که نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان با کاربرد تمام ظرفیت‌های موجود همه‌ نقشه‌های تروریستی تحت واژۀ منصوری را خنثی خواهند کرد.

مشاهده در منبع اصلی