اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 12 سنبله , 1397

بارسلونا و دورتموند از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا حذف شدند

یوونتوس در مرحلۀ رفت و برگشت ادامۀ بازی‌های لیک قهرمانان، در برابر بارسلونا، توانست، ۳-۰ حریف اسپانیوی خود را شکست داده و راهی نیمه نهایی این بازی‌ها گردد.
تیم ایتالیایی که در خانۀ خود ۳ گول به بارسلونا زده بود، شب گذشته توانست این نتیجه را حفظ کرده و مجال گول‌زنی را برای بازی‌کنان حریف اسپانیایی خود ندهد.
در دیدار شب گذشته، هردو تیم بازی را به شکل هجومی آغاز کردند، اما این بارسایی‌ها بود که ابتکار عمل بازی را به زودترین فرصت در دست گرفتند و حملات خود را روی دروازۀ حریف افزایش دادند.
هرچند آبی‌اناری فرصت داشتند تا در دقایق ۱۷ و ۲۰ گول‌زنی کند، اما یوونتوسی‌ها بودند که نه تنها این مجال را به بارسا ندادند، بلکه خط دفاعی خود را بیش‌تر از پیش قوی‌تر کردند.
در نیمۀ اول این بازی حساس، بارسلونا از تمام قدرت دست‌داشته استفاده نمود، تا گول‌های خورده را در خانۀ حریف جبران کند، اما این نیمه با نتیجۀ بدون گول برای هردو تیم، به پایان رسید.
نیمه دوم بارسایی‌ها با افزایش پی‌هم حملات روی دروازۀ حریف و ایجاد چندین فرصتی که برای گول‌زنی مهیا ساختند، نتوانستند طلسم دفاعی بانوی پیر را بشکنند.
در ادامۀ بازی کاری از جانب دو تیم صورت نگرفت و در نتیجۀ، یوونتوس توانست بارسلونا را در مرحلۀ رفت و برگشت، ۳-۰ شکست داده و به مرحلۀ نیمه‌نهایی چمپیونزلیگ راه یابد.
هم‌چنان در یک بازی حساس دیگر که هم‌زمان با دیدار بارسلونا و یوونتوس، موناکو از تیم دورتموند آلمان میزبانی کرد که با نتیجۀ مشابۀ دور رفت، مهمانش را توانست شکست دهد.
ماناکو در دیدار شب گذشته توانست دورتموند را ۳-۱ شکست داده و به عنوان یکی از تیم‌های صعود کننده در ادامۀ بازی‌های لیک قهرمانان باشد.
دراین دیدار گول ماناکو را به ترتیب کلیلیان امباپه در دقیقه سوم، لمار در دقیقه ۱۷ و والری جرمین در دقیقۀ ۸۱ این بازی به ثمر رسانیدند و تک‌گول دورتموند را مارکو رویس وارد دروازۀ موناکو کرد.
با این نتیجه، ریال مادرید، مانوکو، اتلتیکو مادرید و یوونتوس از جمله تیم‌های اند که به نیمه نهایی لیک قهرمانان راه یافتند و روز جمعه برنامه قرعه‌کشی این بازی‌ها برگزار خواهد شد.
در این سال، باز هم مانند چندسال اخیر اسپانیا بیش‌ترین نماینده را با حضور دوتیم ریال و اتلیتیکو در نیمه‌نهایی این رقابت‌ها دارد و از فرانسه و ایتالیا نیز موناکو و یوونتوس حضور دارند، در حالی که تیم‌های آلمانی نتوانستند به این مرحله راه یابند.

مشاهده در منبع اصلی