اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 31 اسد , 1397

برد شیرین بارسلونا در ال کلاسیکو پس از حذف تلخ از لیک قهرمانان اروپا

بارسلونا در یک شب به یاد ماندنی در مقابل ریال مادرید، در ادامۀ بازی‌های لالیگاۀ اسپانیا توانست که این حریف دیرینه‌اش را ۳-۲ شکست دهد.
ال کلاسیکو یعنی دیدار دو تیم غول پیکر اسپانیایی که دنیا را از لحاظ تماشاچیان فوتبال به دو قطب تقسیم نموده‌است.
گفتنی‌ست که آل کلاسیکوی شب گذشته را تقریباً بیش از ۶۵۰ میلیون تن تماشا کردند و زیادتر از ۲۵۰ نمایندۀ رسانه‌های جهان این بازی را تحت پوشش رسانه‌یی قرار داده‌اند.
در بازی شب گذشته که در باشگاۀ خانه‌گی ریال مادرید، یعنی در سانتیا برنابائو برگزار شده بود، هردو تیم بازی را خوب آغاز کردند و آهسته‌آهسته، ریال مادرید کنترول بازی را به دست گرفت و در همان دقایق اول توانست، دروازۀ بارسلونا را زیر تهدید قرار دهد.
در دقیقۀ دوم بازی بود که یک برخورد مشکوک در محوطۀ جریمۀ بارسا بین اومتیتی و رونالدو رخ داد و دلیلی شد تا ریالی‌ها از داور تقاضای اعلام پنالتی کنند که به‌جای نرسید و داور اشاره به ادامۀ بازی کرد.
در ادامۀ بازی، آبی‌واناری‌ها که در خانۀ حریف بازی می‌کردند، حملات خود را شدت بخشیدند و روی حرکتی تکنیکی مسی در میانه میدان و خطای کاسمیرو بالا وی باعث شد تا داور بازی کارت زرد را به این بازی‌کن ریال نشان دهد.
بازی جریان داشت تا این‌که اولین گول این بازی جذاب و دیدنی را کاسمیرو به ثمر برساند، ابتدا توپ به راموس رسید و این بازی‌کن با ضربه سر نتوانست آن‌را به گول تبدیل کند، اما این کاسمیرو بود که از موقع استفاده کرد تا توپ را به آسانی وارد دروازۀ حریف بسازد.
بعد از این گول شاگردان انریکه، روش بازی را تغییر دادند و پس از گذشت چند دقیقۀ اندک، گول خورده را با ضربه لیونل مسی، جبران کردند.
در پی گول تساوی، در ادامۀ نیمۀ اول، هردو تیم دروازه‌های یک‌دیگر را چندبار تهدید کردند، اما کیلور ناواس دروازه‌بان کهکشانی‌ها و تراشتکن دروازه‌بان بارسلونا خطرها را دفع کرده و نگذاشتند تا گولی رد و بدل شود.
چیزی به ختم نیمه اول بازی نمانده بود که گرت بیل بازی‌کن مهاجم ریال مادرید مصدوم شد و زین الدین زیدان، مارکوآسنسیو را به جای وی تعویض کرد.
در ادامه چیزی خاصی رخ نداد و نیمه اول بازی با همین نتیجۀ ۱-۱ به نفع هردو تیم به پایان رسید.
اما نیمه دوم بازی نه‌ تنها این‌که خالی از جذابیت نبود و واکنش‌های دروازه‌بان هردو تیم در این نیمه، بازی را جالب‌وجالب‌تر ساخته بود.
در همان دقایق اول بازی، کیلور ناواس توانست چندین تهدید را که از سوی بازیکنان بارسلونا روی دروازه‌اش ایجاد شده بود، دفع کند اما با این وجود نیز، این آبی‌واناری‌ها در دقیقۀ ۷۲ بازی با ضربۀ عالی ایوان راکتیج صاحب گول شدند.
بعد از این گول، شرایط برای ریال مادرید بسیار سخت شد، زیرا پس از خطای راموس بالای مسی، داور این بازی تصمیم گرفت تا او را کارت سرخ دهد و ریالی‌ها این مدافع سرزن و موثر خود را ازدست دادند.
اما برخلاف این مسئله، باوجود آن‌که شرایط برای شاگردان زیدان با ۱۰ نفره شدن شان خیلی سخت بود، خامس بازی‌کن تعویض شدۀ ریال گول تساوی را در دقیقۀ ۸۴ بازی به ثمر رساند و امید‌ها را برای برنده شدن یا حد اقل تساوی کهکشانی‌ها در این بازی به‌وجود‌ آورد.
در حالی که بازی رو به پایان بود و هردو تیم کوشش داشتند تا گولی را به ثمر برسانند و کار را تمام کنند، لیونل مسی، ستارۀ فوق ارجانتینی بارسلونا با ضربهۀ عالی گول سوم این بازی را به ثمر رساند و توانست سه امتیاز را به نفع آبی‌واناری‌ها و تیم‌اش ثبت کند.
با نتیجه، بارسلونا صاحب سه گول شد و با تفاضل گول بیش‌تر و یک بازی کم‌تر نسبت به ریال مادرید، دوباره به صدر جدول لالیگای اسپانیا برگشت.

مشاهده در منبع اصلی