اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 18 سنبله , 1397

8 حکایت روز در قالب 8 شایعه

1
گارد ویژه رییس جمهور غنی، برای مامورین "اداره اصلاحات و حکومتداری خوب"، اجازه ورود به محل کارشان را ندادند.

2
وضعيت دانشگاه هاى شخصى ادراك و ازهر را دريابيد!
لیسانس شدن فقط با ثبت نام در حاضری اين دانشگاه ها در بدل پول و در نهايت حاصل نمودن اسناد فراغت ختم مي شود.
يك تعداد از دانشگاه های شخصى ديگر نيز به طور جعل در بدل پول اسناد می دهند.

3
وکیل فاطمه عزیزی بخاطر مریض اش داخل شفاخانه رابعه بلخی می شود می خواسته با زور وارد قسمت مریضان شود اما قابله چون نشناخته ممانعت کرده و احترامانه گفته که خاله جان فعلا اجازه نیست که داخل شوید لطفا صبر نمایید.
بعد وکیل فقط بجرم اینکه این قابله او را نشناخته و خاله گفته، بلا فاصله بدون کدام حرفی با سیلی های پیهم قابله را لت و کوب نموده با الفاظ رکیک و زشت قابله و تمام پرسونل شفاخانه را فحش و دشنام می دهد.

4
يك منبع از پارلمان مي گويد، از زمانيكه در هيات اداري مجلس نمايندگان تغييرات آمده و تركيب قومي شده، بيشترين «ساعتِ امتيازي» مجلس كه براي بيان مشكلات و مباحث در روزهاي جلسات عمومي است، يكسره در اختيار لالي حميدزي و نزديكان او قرار داده مي شود. در حالي كه ٢٤٩ وكيل حق دارند با استفاده از ساعت امتيازي به مشكلات و صداي مردم بپردازند، اما نام نويسِ هيئت اداري اكثرن اين فرصت را به لالي واگذار مي كند.

5
وزارت داخله ۲۶۲ تن از كارمندان اين وزارت را به اتهام فساد اداری به لوى څارنوالى معرفی کرده که در این میان ١٥ جنرال بلند رتبه وزارت امور داخله نیز، شامل هستند.

6
چند روز قبل، چرخبال حامل حاجی محمد محقق معاون ریاست اجرائیه كه از دايكندى به سوى كابل در حركت بود، به نسبت خرابى هوا در ولسوالى بهسود ولایت ميدان وردك نشست اضطراری كرده است.
ناياب

7
جوانی که تازه به عنوان دیپلمات در سفارت افغانستان در روم کشور ایتالیا مقرر شده است، پس از رفتن به آن کشور در بی سرنوشتی تمام به سر می برد.
دلیل آن عدم تسلیمی اسناد ديپلماتیک شخصی است که این جوان بجای او مقرر شده است.
براساس گزارش ها، این دیپلمات پیش از ختم ماموریت رسمی اش در سفارت افغانستان در روم، خانواده اش را به کشور دیگری منتقل و پناهنده ساخته است.
بر بنیاد قوانین، دیپلمات ها پس از ختم دوره ی کارشان بعنوان دیپلمات و برگشت به وطن، باید همه کارت هاى ديپلماتيک كشوری که در آن وظیفه اجرا کرده اند را تسليم کنند تا آن کشور بتواند برای جانشين وى كارت ديپلماتيک تازه توزیع نماید.
مرتضی جلالی

8
شکریه بارکزی وکیل پیشین در مجلس نمایندگان، در حالیکه از چندین ماه به این سو بحیث سفیر افغانستان در ناروی گماشته شده اما هنوز خلاف قانون از چندین کارت وسایط شورای ملی استفاده می کند.
وی کارت های وسایط خود را دوباره تمدید کرده است.

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)

مشاهده در منبع اصلی