اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 11 سنبله , 1397

وزیر دفاع توان مدیریت عملیات خالد را ندارد

دیده می شود که هفت یا هشت ماه معاش اردو و پولیس را پرداخته نمی شود اما پول نقد در ولایت های جنگی بین جنرال ها مبادله می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، ریحانه آزاد، نماینده مردم ارزگان در مجلس نمایندگان در برنامه "محور" کند بودن عملیات ها در ارزگان و اظهارات سخنگوی وزیر دافاع که نمی شود همزمان کل ولایت را پوشش عملیاتی داد گفت: اینها نباید کم کاری خود را به رخ دیگران بکشند. این کم کاری به شخص اول وزارت مربوط می شود که آن رقمی که باید دستاورد می داشته را بدست نیاورده است.

آزاد می گوید: حمله بلخ و 400 بستر نشان داد که ارگان های امنیتی و کشفی هیچگونه هماهنگی با یکدیگر ندارند و طرف دیگر معاش و تجهیزات سربازان آن طوری که باید پرداخت نمی شود و شاهد هستیم که برخی هفت ماه معاش اردو و پولیس را نمی پردازند اما می بینیم که پول نقد در ولایت های جنگی بین جنرال ها مبادله می شود.

نماینده ارزگان در همین رابطه افزود: کوشش کردیم که در کمیسیون دفاعی بر اینگونه موارد مستقیما نظارت کنیم و اسناد بسیاری هم وجود دارد اما بدبختی اینجا است که وقتی از نقاط ضعف این نهادها سخن بگوییم فکر می کنند که یک وکیل با اینها مشکل شخصی دارد در حالی که حقیقت اینطور نیست.

وی، با یادآوری استیضاح نهادهای امنیتی در مجلس بیان کرد: آرزو می رفت که این سه رگان در خانه هایشان می نشستند و رای نمی گرفتند. بخصوص وزارت دفاع که همیشه نقاط ضعف جدی داشته است و به مسایل قومی بسیار دامن می زند.

آزاد می گوید: همیشه از زبان نهادهای امنیتی می شنویم که جنگ استخباراتی و تروریزم بین المللی است و مشکل است اما متاسفانه مشکل در خود ما است و کمک هایی که هم به این خاطر می شود حیف و میل می شود.

عضو مجلس نمایندگان درخصوص اینکه با گسترش عملیات خالد تحول در کشور ایجاد می شود تصریح کرد: به رییس جمهور می گویم که این وزیر دفاع نمی تواند این مدیریت را داشته باشد و این مساله بسیار مهم است.

آزاد افزود: باید افراد شایسته به وزارت های دفاع، داخله و امنیت ملی بیایند و این پست ها براساس قوم واگذار نشود و افراد مسکلی به این پست ها گماشته شوند تا از این وضعیت بیرون شویم و در مورد دوم لازم است که تجهیزات و معاش بخصوص سربازانی که در سنگرهای جنگ بسر می برند از شش ماه قبل آماده باشد.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی