اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 22 سنبله , 1397

اشخاص بی کفایت باید از راس امور دور شوند

ما پس از هر فاجعه بالای سر چند کشته و زخمی می رویم و سپس کمیسیون و هیات برایش می سازیم که اینها معنا ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، صفی الله هاشمی، عضو مجلس سنا در برنامه "همگام" درخصوص حمله بر قول اردوی 209 بلخ گفت: اردو یک موضوع تخصصی و مسلکی است و بارها از ضعف نهادهای استخباراتی و تاکتیک هایی که اینها انجام می هند صحبت می شود.

هاشمی می گوید: در نهادهای امنیتی کفایت و درایت در برابر مسایل لازم است اما ما پس از هر فاجعه بالای سر چند کشته و زخمی می رویم و سپس کمیسیون و هیات برایش می سازیم که اینها معنا ندارد چرا که کسی مسوولیت کشته ها را بر عهده نمی گیرد. مردم چگونه به عزت، ناموس و جان خون باورمند باشند و بتوانند فارغ زندگی کنند.

عضو مجلس سنا، معتقد است که در مسایل امنیتی و کشوری اصل نظارت و تطبیق قانون علمی نشده است و اظهار می کند: این مسایل به رهبری اعلای قوای مسلح بر می گردد. دلیل عمده این بی کفایتی ها، عدم مسکلی بودن افراد و بی تجربگی آنان است که ظرفیت و توانمندی استفاده از امکانات و کمک ها را ندارند.

وی، درخصوص بی کفایتی مسوولان نهادهای امنیتی بیان می کند: مدیران در چوکی هایشان لم می دهند و در حال استراحت هستند و چهار سرباز و افسر هر روز خونشان ریخته می شود و تکرار این مساله نشان می دهد که این اشخاص بی کفایت و ناتون باید از راس امور دور شوند و افراد دلسوز و مسلکی بجایشان بیایند.

هاشمی می گوید: در شورای ملی کسانی هستند که دلسوز اند اما با تاسف همچنان معامله گری ها صورت می گیرد که باعث کندی پیشبرد وظایف می شوند و در پشت پرده دست هایی بازی می کنند که نمی خواهند کار به اهلش سپرده شود و وظایف به شکل درست پیش برود.

عضو مجلس سنا افزود: باید متوجه باشیم که ضربه اصلی را چه کسی می خورد، هر قدر معامله گری کنیم و بر وقایع سرپوش بگذاریم و از محاکمه جنایتکاران جلوگیری کنیم یادمان باشد که به تمام مردم ظلم کرده ایم.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی