اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 9 سنبله , 1397

انفجار در نزدیکی مقر نیروهای آمریکایی در خوست

مبارز محمد زدران، سخنگوی والی خوست در جنوب شرق افغانستان گفته است که در کنار دروازه ورودی محل استقرار نیروهای آمریکایی در ولایت خوست یک خودرو بمب‌گذاری شده، منفجر شده‌ است.
به گفته این مقام محلی هنوز از تلفات این انفجار اطلاعی در دست نیست.ساکنان محلی از زخمی شدن یک کودک در این انفجار خبر داده‌اند. فرمانده پلیس ولایت خوست نیز وقوع این انفجار را تایید کرده است.
خبرگزاری رویترز گزارش داده که این انفجار در پایگاه چاپمن روی داده. یکی از سخنگویان نیروهای آمریکایی در افغانستان در گفت‌وگو با رویترز، وقوع این انفجار را تایید کرده اما گفته به نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی مستقر در این پایگاه آسیبی نرسیده است.گروه طالبان مسئولیت این حمله را پذیرفته و گفته “ده‌ها نظامی” در این انفجار کشته شده‌اند.مقام‌های بهداشت در این ولایت گفته‌اند که آنان به محل انفجار آمبولانس فرستاده‌اند ولی نیروهای آمریکایی به این آمبولانس‌ها اجازه ورود به محل حادثه را نداده‌اند.در سال ۲۰۰۹، در حمله یک مهاجم انتحاری وابسته به طالبان به این پایگاه، ۷ مامور سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) کشته شدند.انفجار امروز هم‌زمان با سفر جیمز ماتیس، وزیر دفاع افغانستان به کابل روی داده است.روز جمعه نیز در حمله گروهی افراد وابسته به گروه طالبان به قول اردوی ۲۰۹ شاهین در ولایت بلخ در شمال افغانستان، شمار زیادی از نظامیان افغان کشته و زخمی شدند.

مشاهده در منبع اصلی