اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 27 حوت , 1396

“نابودی کل شیعیان” هدف شاه بحرین است!

صلاح البندر، مشاور امنیتی سابق شاه بحرین که دارای اصالت سودانی و تابعیت انگلیسی است، در گفتگوی ویژه با پروگرام “مع الحدث” شبکه خبری “العالم” از تشکیل یک شبکه سرّی به ریاست شیخ “احمد بن عطیه الله آل خلیفه” وزیر مشاور در امور کابینه بحرین با هدف ایجاد راهکار برای تبعیض نژادی و از بین بردن کل شیعیان پرده برداشت.

شاه بحرین

وی گفت: شاه بحرین در تلاش است تا بحران کشورش را تحت عناوینی مانند دخالت خارجی به خارج از کشور هدایت کند.
او افزود: قرار بود با کاهش نقش نیروهای مخالف در مؤسسات دولتی، جامعه مدنی و رسانه و دور کردن آنها از حکومت و تغییر جغرافیه انسانی برای رسیدن به جمعیت حداکثری موافقان حکومت محقق شود و حکومت تغییر شکل بحرین را از نظر اجتماعی، سیاسی و دینی در اولویت قرار داده است.

بندر تأکید کرد بعد از گذشت 10 سال از راپوری که ارائه کرده هر کسی می‌تواند با نگاه به اوضاع بحرین تبلور عملی این اقدام ها را ببیند که هنوز در قالب تغییر هویت ملی و کمرنگ کردن اکثریت شیعه از طریق واردات مهاجرین و تضعیف بازار کار به علاوۀ محصور کردن فعالیت‌های شیعیان در تمام زمینه‌های اجتماعی، آموزشی و مذهبی ادامه دارد.

صلاح بندر خاطرنشان کرد که مشکل واقعی بحرین اقلیت سنی است که از فعالیت‌های سیاسی دوری می‌کنند از این رو می‌بینیم که حکومت تلاش می‌کند تا ادعاهایی را برای تحریک و ایجاد هراس در آنها مطرح کند.

بندر تأکید کرد که مقام‌های بحرین اتباع سنی مذهب سوریه و عراق را به کشور می‌آورد و به آنها تابعیت بحرینی می‌دهد و من‌حیث آرن رسانه‌ای خودش استفاده می‌کند تا در وحدت ملی خلل ایجاد کنند؛ اما این روش ها دیگر کارایی ندارد زیرا رهبری روحی و سیاسی اکثریت مردم مانع این امر می شوند.

او گفت: پلان مذاکرات یک بازی سیاسی برای کسب زمان بیشتر است وگرنه با اتفاقاتی که رخ داده زمینه‌ای برای گفت‌وگو وجود ندارد.

وی افزود: هدف نهایی حاکمان و شاه بحرین سیطره بر تمامی ثروت‌های کشور و به حاشیه راندن شیعیان و در نهایت خلاص شدن از دست آنهاست.

بندر در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به اینکه بحرین توسط نیروهای سعودی به طور کامل اشغال شده است، گفت: تعداد اعضای قبلیه دواسر عربستان در بحرین از تعداد آل‌خلیفه بیشتر است و این کشور در واقع از ریاض هدایت می شود و حاکمان بحرین صرفا مجری اوامر سعودی‌ها هستند.

مشاور امنیتی سابق شاه بحرین خاطرنشان کرد: بحرانی که امروز در بحرین و در پی سلب تابعیت شیخ “عیسی قاسم” شکل گرفته به دستور مستقیم مقام‌های سعودی است که در نقشه های خود در یمن، عراق و سوریه ناکام مانده اند و به عدم توجه کافی محافل بین‌المللی به قتل “شیخ نمر” سعودی ها قصد دارند بعد از او از رهبری روحی و معنوی در بحرین نیز خلاص شوند.

بندر با اشاره به دخالت‌های پنهان و آشکار عربستان سعودی و مقام‌های خاندان آل سعود در بحرین ، گفت: اعضای قبیله دواسر عربستان در بحرین تابعیت سیاسی گرفته‌اند و شیخ این قبیله بر 40 هزار نفر در بحرین حکومت می کند!

او در پایان گفت: در بحرین نظامی حاکم است که تمام منابع طبیعی و ثروت های این سرزمین را در دست دارد، قدرت را هم احتکار کرده و در حال اجرای یک نقشۀ تفصیلی با پشتیبانی پلان استراتژیک و بودجه های سخاوتمندانه است تا رنگ و بو و اصالت بحرین را تغییر دهد. این نقشه به مدت 10 سال به صورت آهسته در حال اجراست.

انتشار یک نامه محرمانه از سوی صلاح بندر، مشاور سابق دولت بحرین درسال 1385 مبنی بر پروگرام دولت برای ایجاد محدودیت برای شیعیان و جلوگیری از پیروزی احتمالی آنها، باعث برگزاری تظاهرات ضد دولتی در بحرین شد.

این راپور محرمانه 241 صفحه‌ای که بنا به گفته بندر توسط یکی از وزرای کابینه و یک عضو خانواده سلطنتی طراحی شده بود، برنامه‌ای برای دور نگه داشتن شیعیان از قدرت در بحرین بوده است.

در این راپور اسنادی دال بر پرداخت مبالغ هنگفت به عناصر ضد شیعی توسط دولت وجود داشت.
در این نامه به پلانی 10 ماده‌ای شامل اعطای حق رأی به کارگران خارجی سنی مذهب، پرداخت مقرری به شیعیان مفلس و به منظور جذب بیشتر آنها به هواداری از دولت، سرعت بخشیدن به فرآیند پذیرش سنی‌ها از خارج از کشور به دلیل وضعیت خاص جمعیتی بحرین و جاسوس دانستن سازمان‌های شیعی اشاره شده بود.
دولت بحرین بلافاصله صلاح بندر را به توطیه و فتنه‌انگیزی علیه دولت متهم کرد و پس از آن وی منامه را به مقصد لندن ترک گفت.

(Visited 149 times, 1 visits today)